- To, że siedziba Zrzeszenia znajdować się będzie w Piotrkowie nie daje naszemu szpitalowi nic, ponieważ Piotrków leży w centrum Polski, więc jest tutaj najłatwiej dojechać. To podnosi rangę Piotrkowa. Kierowanie szpitalem akredytowanym jest nieco trudniejsze. Trzeba pewnych rzeczy dopilnować i nie da rady ominąć rzeczy, które są niekorzystne dla szpitala. Chodzi także o to, że od personelu wymaga się spełniania pewnych standardów akredytacji. Wszystkich na pewno jeszcze nikt nie spełnił - mówił Marek Konieczko, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie, który został wybrany prezesem Ogólnopolskiego Zrzeszenia Szpitali Akredytowanych.
Wojewódzki Szpital im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie jest jednym z czterech szpitali akredytowanych w naszym województwie. - Szpitale akredytowane na pewno są elitą. To powód do satysfakcji nie tylko dla osób nimi kierujących i personelu, ale także dla pacjentów. Szpitali akredytowanych w województwie łódzkim jest jedynie cztery, w tym jeden wojewódzki, w Piotrkowie. Myślę, że jest to wyzwanie i doping dla innych szpitali. OZSA nie jest ugrupowaniem z tradycjami, to nowa organizacja. Myślę, że podczas spotkań ze szpitalami musimy mówić, że akredytacja to jakość, którą odczuwają pacjenci – zaznaczył Dariusz Klimczak, członek Zarządu Województwa Łódzkiego.
Na Walnym Zgromadzeniu Członków Ogólnopolskiego Zrzeszenia Szpitali Akredytowanych, zjawili się przedstawiciele szpitali akredytowanych, ubiegających się o akredytację lub chcących uczestniczyć w pracach Zrzeszenia.