Pierwszym efektem spotkania było wspólne wystąpienie szefa Rejonowej Infrastruktury w Bydgoszczy (w imieniu jednostki wojskowej z Łasku), gminy Buczek oraz Zelowa do prezesa Zarządu Mazowieckiej Spółki Gazowniczej i Piotra Woźniaka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, głównego geologa kraju, w sprawie gazyfikacji. Władze miasta liczą, że starania o ciepło pochodzące z energii gazowej znajdą ostatecznie pozytywne zakończenie.
- Burmistrz Zelowa od początku 2012 roku prowadziła szereg działań mających na celu zarówno zachęcenie dodatkowych potencjalnych odbiorców, takich jak gmina Buczek i 32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku, aby razem z naszą gminą włączyli się w inicjatywę ewentualnej gazyfikacji. Gmina prowadziła obszerną korespondencję z różnymi szczeblami władz PGNiG, by zainteresować je potrzebami w zakresie odbioru gazu przez gminę Zelów. Liczymy, że wspólne wystąpienie daje realne możliwości budowy nitki średniego ciśnienia gazu do Zelowa. Inwestycja staje się coraz bardziej realna - mówi wiceburmistrz Grzegorz Lorek.
- Istotnym czynnikiem może się okazać również rozbudowa Toruńskiego Zakładu Kosmetycznych Wyrobów Bawełnianych sp. z o.o. Ta fabryka jest również zainteresowana odbiorem gazu – dodaje.
JK
- Zderzenie pojazdów przy Hali Targowej w Piotrkowie. Kierowca wymusił pierwszeństwo
- Ścieżka rowerowa Piotrków - Przygłów oficjalnie otwarta
- Policja apeluje o bezpieczną podróż podczas świątecznych wyjazdów
- ZUS wypłacił ponad 151,2 tys. świadczeń "Aktywnie w żłobku" na 214,4 mln zł
- Pożar ciężarówki na A1
- Miejskie wigilie w regionie. Piotrków, Bełchatów, Opoczno, Tomaszów, Łódź
- Ponad 1,3 mln zł umorzonej pożyczki
- Wspólne działania policji i straży leśnej. Patrolują okoliczne lasy
- Wyłudzał pieniądze za pomocą BLIK-a