metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Piotrkowianka:-) ~Piotrkowianka:-) (Gość)10.02.2009 08:50

Dlaczego na tym skrzyżowaniu od wczoraj rana nie działają światła?????????????????

10


Łukasz Adaszek ~Łukasz Adaszek (Gość)10.02.2009 09:09

Oprócz świateł istnieje coś takiego jak znak drogowy i on "mówi" kto ma pierszeństo. Pozatym należy stosować zasadę ograniczonego zaufania, czy to gdy jedziemy armii krajowej i mamy pierszeństwo (dojeżdzając do słowackiego zawsze się oglądam czy nic nie "wyskoczy" nawet jak mam zielone.

00


baq ~baq (Gość)10.02.2009 09:13

co prawda wypadek mial miejsce po 22 i wtedy sygnalizacja i tak nie śmiga ale osttnio w ciągu dnia też nie działa i jadąc ulicą Słowackiego bardzo ciężko jest przejechać to skrzyżowanie. Dlaczego kolejny dzień sygnalizacja nie działa ? Nawet jeśli była awaria to trzeba to naprawić jak najszybciej. W przeciwnym razie odpowiedzialni za to skrzyżowanie sami proszą się o kolizje i wypadki z powodu wymuszenia pierwszeństwa.

00


Domisia ~Domisia (Gość)10.02.2009 09:23

Witam wszystkich serdecznie. Miszkam koło Mc Donalda , mam dobre widok na to skrzyżowanie i chciałam powiedzieć , że w niedzielę wieczorem ok. 20:00 był również wypadek. Zderzył się autokar z samochodem osobowym, ale nikt o tym nie powiedział w ogóle.Obrażeń większych nie było z tego co wiem, aczkolwiek ruch był utrudniony przez ok. dwie godziny. Trzeba coś zrobić z tym problemem, ponieważ nie możemy dopuścić do kolejnych tragedii. Dobrze by było może gdyby jakieś rondo powstało na tym skrzy żowaniu, ale z kolei korki stałyby się głównym problemem wtedy. Trzeba coś zrobić jednak w tej sprawie. Pozdrawiam

00


aleksja ~aleksja (Gość)10.02.2009 09:26

wydarzyła się ogromna tragedia i to bez dwóch zdań, ale niestety większość piotrkowskich kierowców jezdzi fatalnie. Nieznajomość przepisów ruchu drogowego widać niemalże na każdym kroku, nie wspominając już o kulturze zachowania się kierowców na drodze. Nie usprawiedliwia to tego pana który wczoraj spowodował te tragedię,bo widziałam to i pierwsze co przyszło mi na myśl, to że kierowca był albo pijany, albo b.młody badż z poza Piotrkowa, ale niestety nie potwierdziły się moje przypuszczenia. Bo spowodować taka katastrofę w tak bezmyślny sposób i o takiej godzinie kiedy już ruchu nie było, to trzeba być super ograniczonym bez mózgu.

00


sebol ~sebol (Gość)10.02.2009 09:31

baqu ma racje. tylko że wiesz ze i tak żaden z odpowiedzialnych (urzednicy, zarzad drog) ani sie nie poczuwa do odpowiedzialności aby coś z tym zrobić ani tym bardziej nie będzie brał winy na siebie :|

00


lolek ~lolek (Gość)10.02.2009 09:39

zgineły dwie niewinne osoby ?

00


Piotrkowianin ~Piotrkowianin (Gość)10.02.2009 09:54

Niewinne? A czy kierowca busa nie jechał czasem szybciej niż dozwolone 50 km/h?
Widać teraz jak niebezpieczne są minibusy. Taki wypadek z udziałem normalnego autobusu zamiast minibusa miałby zupełnie inny przebieg - śmiem twierdzić, że nikt by nie zginął.

00


Domisia ~Domisia (Gość)10.02.2009 10:09

Nareszcie postawili policjanta, żeby kierował ruchem:)Ciekawe czy światła wreszcie naprawią.

00


Paweł Ciszewski ~Paweł Ciszewski (Gość)10.02.2009 10:51

Sesja Rady Miasta w kwietniu 2008 roku, fragmenty protokołu:
Pan Paweł Ciszewski zadał pytania następującej treści:
Czy po tragicznym wypadku, który miał miejsce
w ubiegłym tygodniu na skrzyżowaniu ulic Kopernika i 3-go Maja (zginęła kobieta.przyp. aut.)nie należałoby rozważyć włączenia sygnalizacji świetlnej również w nocy?
Pan Jacek Marusiński odpowiadając na pytanie Radnego Pana Pawła Ciszewskiego powiedział, że wyłączenie sygnalizacji świetlnej od 23.00 do 5.00 rano nastąpiło na wniosek policji i mimo tego tragicznego zdarzenia policja nie zmieniła swojego zdania. W nocy ruch na tych ulicach jest ograniczony. Znaki drogowe, które są tam ustawione wskazują jednoznacznie na pierwszeństwo przejazdu. Uwagi (np. taksówkarzy) wskazują jednoznacznie, że sygnalizacja ta utrudniała przejazd przez miasto.
Pan Paweł Ciszewski odnosząc się do wypowiedzi Pana Jacka Marusińskiego powiedział, że policja mówi różne rzeczy a taksówkarze jeżdżą dobrze, bo znają trasy, drogi. Sytuacja tego wypadku śmiertelnego powoduje, że trzeba rozważyć czy na dwupasmówkach w nocy nie powinna się świecić sygnalizacja.
Pan Jacek Marusiński powiedział, że na całej długości ul. Sikorskiego, Piłsudskiego, Kopernika do ronda, Sulejowskiej obowiązuje prędkość w nocy do 60 km/h. Nie ma wpływu na to, że ktoś się nie zatrzymuje na znaku stop.

Obecnie na niektórych piotrkowskich skrzyżowaniach sygnalizacja wyłącza się przed 22.00. Na skrzyżowaniu Sulejowskiej i Dalekiej już o 21.40. Przywoływanie tych pytań i odpowiedzi po tej tragedii wcale nie jest dla mnie takie proste, jakby mogło sie wydawać. Ale nie mam prawa zostawić tej wiedzy dla siebie, bo gdy zginą następni sumienie nie dałoby mi spokoju. Oczywiście można powiedzieć, że przy działającej sygnalizacji tez ludzie będą ginąc, ale wtedy przynajmniej będzie można powiedziec , że zrobiliśmy wszystko, zeby nie ginęli. Jeszcze raz stanowczo, głośno i publicznie domagam się włączenia sygnalizacji świetlnej na najszybszych skrzyżowaniach naszego miasta również w nocy.

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat