metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
władysława ~władysława (Gość)29.03.2013 12:02

Pamiętam tę cukiernię!!! Chodziłam tam z moją matką na lody, do dziś pamiętam ich smak. Dziękuję za artykuł przywracający wspomnienia. WŁADYSŁAWA CH.

10


Redaktor Maj ~Redaktor Maj (Gość)29.03.2013 11:03

"DZIADEK" napisał(a):
Dzieci robotników i pracowników najemnych mogły sobie polizać przez szybę te słodkości BRAWO wracamy do korzeni ciekawy jestem kiedy kościół zacznie o tym mówić mamy przecież FRANCISZKA


Te czasy wracają.
http://naszpiotrkow.blogspot.com/

00


ares1 ~ares1 (Gość)29.03.2013 10:42

"97300" napisał(a):
Stop komunie!


Stop Trollowi!

10


~świat się do góry nogami przewraca! ~~świat się do góry nogami przewraca! (Gość)29.03.2013 09:12

Tu wcale nie chodzi o to, że ktoś wytyka błędy...w publikowanym tekście, w oficjalnym serwisie to się po prostu zdarzyć NIE MOŻE.
Jeśli pojedziecie niedługo wymienić opony na letnie i wymienią Wam tylko trzy to też powiecie: "Nie czepiam się, super, że trzy wymienione, a to, że zajmujecie się tym profesjonalnie...nieważne ;-)"

30


abc ~abc (Gość)29.03.2013 09:17

Artykuł może byłby ciekawy, gdyby został napisany innym językiem. Osoba, która wspomina może mówić nieskładnie, ale autor artykułu (Agawa) powinien zadbać, aby jego tekst był na poziomie. Jeżeli tego nie zrobi wychodzi to na co zwrócił uwagę w komentarzu "chiński fotograf" -"Ugotowany do pewnej lekkości ojciec wylewał do form gipsowych, które mocno przewiązywał sznurkiem".

30


bajadera ~bajadera (Gość)29.03.2013 09:29

Te pochlebne komentarze to chyba tylko córki i wnuczki tych cukierników

20


nie wiem nie mówię ~nie wiem nie mówię (Gość)29.03.2013 09:35

Dziś, choćby najwspanialszy wyrób cukierniczy nie ma nic wspólnego z tamtym smakiem i aromatem – mówi Anna Dajcz, córka Aleksandra Nowakowskiego. Pani Anno przecież z racji wieku nie może Pani pamiętać tamtego smaku i aromatu, więc po co takie porównania do dzisiejszych wyrobów, niejednokrotnie przepysznych.

30


świat się do góry nogami przewraca! ~świat się do góry nogami przewraca! (Gość)29.03.2013 09:01

Artykuł mógłby być naprawdę ciekawy, gdyby nie błąd językowy na błędzie ;-(
Ledwo się to czyta.
Powala już sam tytuł"...- z słodkich...". Droga Pani Agawo, głoski z-s, ponieważ podobne w brzemieniu, NALEŻY rozdzielić samogłoską.
"ROMA – zE słodkich tradycji Piotrkowa".
Wyrazy współczucia ;-(

30


johnatan lincoln ~johnatan lincoln (Gość)28.03.2013 17:51

czy muszą istnieć ludzie, któzy zawsze sie o coś muszą przyczepić? I to o takie głupoty... Proszę o kulturę, przeczytajmy artykuł i po prostu cieszmy się z kolejnej odsłony o naszym mieście

12


sędziwy piotrkowianin ~sędziwy piotrkowianin (Gość)28.03.2013 17:49

"chinski-fotograf" napisał(a):


Idea tego artykułu wspaniała. Bardzo dziękuję autorom, że przybliżyli mi w czesci historię miasta Piotrkowa. Wspaniałe zdjęcia historyczne, narzędzia którymi pracowano. Miło powspominać stare czasy. Nieważne, że ktoś kto pisał ten artykuł pomylił się w jednym wyrazie, które w całokształcie jest bez znaczenia i dziwię się że są ludzie których zadaniem jest wyśmiewanie się z takiego "przypadkowego" błedu zamiast zwrócić uwagę na treść historyczną.
Cieszę się, że są tacy ludzie dzięki którym poszerzamy wiadomości o Piotrkowie. Fajnie, że grzebią w starych archiwach i przekazują to pokoleniom. Wyrazy szacunku dla autorów powyższego artykułu. Tak trzymać!!!

21


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat