metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
redtoube ~redtoube (Gość)14.07.2014 07:54

coś mi tu nie gra, mamy 25 lat wolności a komentarze są cenzurowane, komentarze w których nie ma bluźnierstw, obraźliwych słów, a jedynie obiektywne spojrzenie na poszczególne media, nawet tutaj ktoś politykę próbuje uprawiać

10


Pietrek Pietrekranga15.07.2014 13:45

Ludzie czy na kibel tez muszę mieć zezwolenie na budowe?
"Nie ma to jak w letniej porze wysrać się na dworze,
świeży wietrzyk w dupke dmucha a po jajkach chodzi mucha."

30


zainteresowana ~zainteresowana (Gość)16.07.2014 06:59

"Pietrek" napisał(a):


tak, też musi być pozwolenie:))))

20


tutaj tutajranga16.07.2014 23:55

Bardzo dobrze, Krzysztof, rób tak dalej. Żałuję minut poświęconych Twojej sprawie.

Komentarz był edytowany przez autora: 16.07.2014 23:58

11


tutaj tutajranga17.07.2014 00:01

Próbowałam edytować, ale nie przyjęło. Dodałam: "Jeśli to była prowokacja, to udana."

21


krzysztof ~krzysztof (Gość)18.07.2014 19:04

"tutaj" napisał(a):


o co chodzi ???

10


krzysztof ~krzysztof (Gość)18.07.2014 19:12

kilka faktów:
13.05.2014 - złożyłem Wniosek (zgłoszenie 4 inwestycji), inwestycje były (są) ponumerowane 1-4 (3-buda i kojec), po kolei dokładnie opisane i naniesione kolejno na mapę (na mapie nie tylko wrysowałem inwestycje, ale je także ponumerowałem (1-4) .... łatwiej chyba już nie można....
postanowieniem z dnia 21.05.2015 (otrzymałem je 03.06.2014r.)
wezwano mnie do uzupełnienia złożonego wniosku w pkt 1-4. {przypominam pkt 3 to kojec}
" Ad.3 KOJEC DLA PSA
-uzupełnienie na mapie syt.wys.: wrysowanie rzutu projektowanego budynku w skali mapy (1-500), z dokładnie określoną lokalizacją oraz określeniem jego wymiarów"
- zwróciłem uwagę urzędniczce (ta przyznała mi rację) prowadzącej sprawę, iż dopełniłem wszelkich formalności dot. kojca, kojec był wrysowany w mapę we właściwej skali !!!!! i we właściwym miejscu !!! a jego wymiary zostały dokładnie określone w zgłoszeniu !!!!! dlatego też uważam iż kojec mógł być wybudowany już dnia 14.06 !!!!...... a w postanowieniu nr 89/2014 nie powinnien znaleźć się pkt 3 - kojec......na tym etapie powinniśmy zakończyć sprawę....... KONIEC
ale mam
Decyzję - sprzeciw - na jakiej podstawie w decyzji mówi się o samowoli w postaci kojca?....skoro po pierwsze kontrola nie odbyła się (odbędzie się w przyszłym tygodniu) po drugie nawet jeżeli robiono zdjęcia z wysokości ulicy to nie ma fizycznej możliwości sfotografowania kojca....co potwierdza sam pracownik Nadzoru .....mamy tutaj do czynienia z kolejnym nadużyciem urzędników
To już przestaje być śmieszne. Urzędnicy mają nam -mieszkańcom pomagać, a nie utrudniać życie..... od urzędników wymagana jest też odrobina odwagi cywilnej... urzędnik popełnił błąd - i ma do tego prawo jest tylko człowiekiem...ale powinien swój błąd naprawić, ale jak widać na banalnym przykładzie kojca dla psa - piotrkowski urzędnik prze w zaparte, nie ma sobie nic do zarzucenia, rozpędza biurokratyczną maszynę.....i może o to mu chodzi ????
Pan współczuje mi sąsiadów, ja współczuję Panu niektórych współpracowników.

20


tutaj tutajranga19.07.2014 19:14

Bardzo Cię, Krzysztof. przepraszam. Podałam parę linków, parę rozwiązań. Inni też to zrobili.
Chcesz się w to bawić, graj dalej. Zgłaszaj inwestycje pod tytułem: "betonowa kolumienka, jako postument dla pelargonii. Wymiary: 1 metr, dwadzieścia centymetrów wysokość; obwód: czterdzieści centymetrów . Dołączona mapka sytuacyjna". Tylko nie męcz.

10


krzysztof ~krzysztof (Gość)20.07.2014 07:52

ale o co Ci chodzi ? jakie rozwiązania ? urzędnik mimo iż się pomylił to i tak sprawa trafia do nadzoru budowlanego....a Ty o gierkach coś piszesz...wiesz... chciałem też wiatę na drewno do kominka zgłosić, ale jej tez nie wolno mieć bo nie zapewniłem "przegrody ogniotrwałej" w granicy działki...widziałem setki wiat/ wiatek/drewutni w naszym mieście/na moim osiedlu/u moich sąsiadów....no ale "przegrody ogniotrwałej nie widziałem....teraz mam kilka kubików drewna na stercie przykrytych folią - iście piękny widok...ale walczę jedynie o kojec i budę bo te mają prawo stać od 14.06....ale urzędnicy swoje...co do betonowej kolumienki...poczytaj nieco prawo budowlane - wyjdzie Ci na to, że jeszcze architekta, geodetę i kierownika budowy zatrudnić do tej kolumienki będziesz musiała :))))))
chodzi jedynie o fakty.... jest błąd urzędnika i należałoby go naprawić...a tak od ponad 2 m-cy zgłaszam budę i kojec dla psa... a nad tą strategiczną dla miasta inwestycją pracuje sztab urzędników, media mają radochę... a pies nie wie o co chodzi...

10


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat