Zgłaszać należy PRZED wykonaniem.
Teraz należy:
1. rozebrać obiekt (tzn. tak zdemontować aby wyglądał jak rozebrany)
2. Zgłosić ten fakt urzędowi - zrobią fotografię i warunek rozbiórki będzie spełniony.
3. W PRZEPISOWYM czasie po zgłoszeniu - zmontować na nowo.
Niestety, tzw LEGALIZACJA jest zbyt droga.
Tak samo absurdalną sytuację miałem z blaszanym garażem...
Życzę cierpliwości.
PS: Sprawa już jest głośna, jest na "wykopie":
http://www.wykop.pl/link/2072310/kazali-mu-zdemontowac-kojec-i-bude-dla-psa/
jak można coś takiego napisać???? trzeba być chorym psychicznie i nie mieć żadnych uczuć wyższych...
Jest litera prawa którą posługują się urzędnicy i prawo logiki które niestety przez urzędników nie jest uznawane . Tak bezmyślne matoły realizują wyuczone regułki które niejednokrotnie z powodu braku logiki tychże matołków doprowadziły do tragedii ludzkich.
No przykro że nie zrozumiałeś /aś sarkazmu( sprawdź co tzn. w słowniku).Odniosłam się do sytuacji gdzie jedni zabijają psy a inni stwarzają im warunki do godnego życia i za to są karani a Ci co zabijają uchodzi im to płazem.
Zwrócić się do towarzystwa opieki nad zwierzętami że urzędnicy utrudniają stworzenie warunków dla psa bez łańcucha. Radny Miazek popierał tę akcje więc teraz niech pomoże.
Jeśli przez trzy lata się prawo zmieniło, to przepraszam.
Ale sens jest taki, że obiekt ZGŁOSZONY można wykonać po określonym czasie. Jak rozumiem, ten pan to zrobił. Ale nie może on istnieć PRZED terminem, bo wtedy jest samowolą. Stąd absurdalna sytuacja - musisz rozebrać samowolę budowlaną (co potwierdzą zdjęciem), a potem możesz zbudować z powrotem zgodnie ze zgłoszeniem. Dotyczy obiektów do 30 m2.
"Pozwolenia na budowę, ani zgłoszenia nie wymaga budowa:
1. altan i obiektów gospodarczych na działkach w rodzinnych ogrodach działkowych o powierzchni zabudowy do 25 m2 w miastach i do 35 m2 poza granicami miast oraz wysokości do 5 m przy dachach stromych i do 4 m przy dachach płaskich,
2. obiektów małej architektury (jeżeli nie są umieszczone w miejscach publicznych),
3. ogrodzeń (jeżeli nie są to ogrodzenia, na które konieczne jest zezwolenie),
4. obiektów przeznaczonych do czasowego użytkowania w trakcie realizacji robót budowlanych, położonych na terenie budowy, oraz ustawianie barakowozów używanych przy wykonywaniu robót budowlanych, badaniach geologicznych i pomiarach geodezyjnych,
5. tymczasowych obiektów budowlanych stanowiących wyłącznie eksponaty wystawowe, niepełniących jakichkolwiek funkcji użytkowych, usytuowanych na terenach przeznaczonych na ten cel,
6. znaków geodezyjnych, a także obiektów triangulacyjnych, poza obszarem parków narodowych i rezerwatów przyrody."
Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!
Życzymy miłego przeglądania naszej strony!