metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Syn nauczycielki ~Syn nauczycielki (Gość)20.10.2015 19:37

Nauczyciel przy tablicy? Teraz nauczanie się nie liczy!!! Ważne jest pisanie projektów i ładnie prowadzona strona internetowa. Do tego eventy, an które zaprasza się śmietankę towarzyska, która daje fundusze!!!! Uczeń jest na końcu... ale przed nauczycielem!!!

80


no nie stety ~no nie stety (Gość)19.10.2015 13:38

Średnie wynagrodzenie brutto nauczycieli wynosi odpowiednio:
- nauczyciel stażysta 2 717,59 zł,
- kontraktowy - 3 016,52 zł,
- mianowany - 3 913,33 zł,
- dyplomowany - 5 000,37 zł
Średnia krajowa wynosi 4.214,- zł. 70% Polaków zarabia mnie od średniej krajowej.
Skąd więc twierdzenie, iż nauczyciele są jedną z gorzej zarabiających grup zawodowych? Zarabiają lepiej niż większość Polaków. Biorąc pod uwagę nakład pracy (ilość godzin pracy w tygodniu/ilość dni wolnych od pracy z zachowaniem wynagrodzenia) nauczyciele zarabiają wręcz wybornie

1910


Lila ~Lila (Gość)19.10.2015 14:11

Zacznę od tego,że mediana to nie jest to samo co średnia. Jestem uczennicą liceum i ludzie na lekcji często siedzą w kurtkach,bo w budynku jest tak zimno. Co jakiś czas można spotkać karalucha, np. w damskiej toalecie. Kreda jest wyliczana na sztuki. Uważacie,że takie warunki są normalne? Moja mama jest nauczycielką. Dzięki Bogu nie pracuje w Piotrkowie i ma takie warunki pracy jakich w żadnej piotrkowskiej szkole nie ma. Co nie oznacza,że ma czas,bo po powrocie do domu musi przygotowywac materialy dla uczniow,sprawdzac prace pisemne itp. Jedyny wolny dzień jaki ma to niedziela. Co roku martwi się ile godzin zostanie jej przydzielonych i czy będzie miała etat,bo inaczej nie starczy pieniędzy. Nie mam bladego pojęcia,kto idealizuje i zawód i zarobki.

134


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat