Artykuły do tagu: wybory samorządowe

Zegar wyborczy tyka. Kiedy poznamy wszystkich kandydatów?
Dopiero w marcu poznamy nazwiska wszystkich osób ubiegających się o mandaty w wyborach samorządowych. Rejestracja list kandydatów na radnych do wszystkich szczebli samorządowych (rady miast, gmin, powiatów i sejmików) potrwa do 4 marca, a kandydatów na prezydentów, wójtów i burmistrzów aż do 14 marca. Dopiero wtedy będzie można powiedzieć, że wszystkie karty są odkryte.
Będzie zmiana wójta w Łękach Szlacheckich
Choć do wyborów samorządowych zostało jeszcze trochę czasu, to wiemy już, że nastąpi zmiana na stanowisku wójta gminy Łęki Szlacheckie. O fotel wójta nie zamierza się bowiem ubiegać dotychczasowy włodarz - Piotr Łączny.
Premier: wybory samorządowe odbędą się w dniach 7 i 21 kwietnia
Wybory samorządowe odbędą się w dniach 7 i 21 kwietnia - ogłosił w poniedziałek premier Donald Tusk. Mam nadzieję, że kwiecień będzie dobrym miesiącem dla polskiej samorządności - dodał szef rządu.
Rewolucja w okręgach wyborczych w Piotrkowie? Czekają nas spore zmiany
7 kwietnia najprawdopodobniej odbędą się wybory samorządowe. Wybierać będziemy m.in. radnych. W Piotrkowie czeka nas jednak mała rewolucja pod tym kątem. Zmieniły się bowiem granice okręgów wyborczych.
Prezydent porządzi dłużej?
Coraz więcej wskazuje na to, że o pół roku wydłużona zostanie kadencja samorządu. Oznacza to, że prezydent Piotrkowa, starosta powiatu oraz burmistrzowie i wójtowie z naszego regionu na swoich stanowiskach pozostaną o 6 miesięcy dłużej.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat