Dwie ciężarówki przewożące ogromne metalowe zbiorniki wycofali z ruchu funkcjonariusze piotrkowskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Pojazdy posiadały odpowiednie zezwolenia na przejazd, jednak kolumna nie była zabezpieczona przez auta pilotujące.
Od 6 lipca br. trwa nieprzerwanie zbiórka gabarytów od mieszkańców gminy Sulejów. Zgodnie z podpisaną na początku maja umową pomiędzy Gminą Sulejów a firmą ENERIS Surowce Oddział w Tomaszowie Mazowieckim, bieżący odbiór odpadów wielkogabarytowych i elektrośmieci jest pierwszym z zaplanowanych dwóch na ten rok. Stąd codziennie w dni robocze w godzinach od 6 do 18 odpady te są zbierane trzema specjalistycznymi samochodami.
Mieszkańcy gmin Tomaszów Mazowiecki, Rokiciny, Żelechlinek i Brójce w Łódzkiem mogą spotkać na swojej drodze nową, edukacyjną śmieciarkę z kolorową grafiką. Oddział ENERIS Surowce w Tomaszowie Mazowieckim korzysta ze specjalistycznego pojazdu do odbioru i transportu odpadów komunalnych
i jednocześnie uczy prawidłowej segregacji.
Ponad 47 ton i blisko 45 ton zamiast przepisowych 40 ważyły dwa zespoły pojazdów, którymi przewożono zbiorniki betonowe i drewno. Ciężarówki zatrzymał do kontroli patrol piotrkowskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
Od ponad roku trwa budowa autostrady A1. To oznacza większe natężenie transportu przez Piotrków. Kierowcy wybierają krajową 91, która przebiega przez miasto, w efekcie wiele dróg i obiektów drogowych zostało zdewastowanych.
58 ton i prawie 52 tony zamiast przepisowych 40 ton ważyły dwa zestawy przewożące szamba betonowe z pokrywami i drewno. Ponadto oba zestawy pojazdów były także za długie. Zatrzymali je inspektorzy z piotrkowskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
Piotrkowscy funkcjonariusze ITD zatrzymali dwa przeciążone pojazdy ciężarowe przewożące betonowe szamba. Niechlubny rekordzista ważył 57,5 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton.
Weszły w życie zmiany dotyczące obliczania maksymalnej liczby pasażerów w środkach transportu publicznego. Na pokład może wejść tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących albo tyle, ile wynosi 30 proc. wszystkich miejsc, czyli stojących i siedzących - poinformował w poniedziałek Urząd Transportu Kolejowego (UTK).
Pasażerowie będą mogli ponownie korzystać z busów na trasie Piotrków - Bełchatów już od poniedziałku, 4. maja. Od 23go kwietnia wszystkie połączenie między dwoma miastami były zawieszone, kiedy to ze względu na epidemię koronawirusa prywatny przewoźnik przerwał działalność.
Prawie 54,5 tony oraz o 42,8 tony zamiast dopuszczalnych 40 ważyły dwa zestawy samochodów ciężarowych, które zostały skontrolowane przez piotrkowskich funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. Jeden pojazd przewoził drewno, a drugi kruszywo. Z kolei dwóch innych kierowców wykorzystywało nieswoje karty kierowcy.