Kto był pierwszym prezenterem Radia Piotrków? Jakie były pierwsze słowa, które padły na antenie 1 czerwca 1992 roku i kto je wypowiedział? Kto tworzył piotrkowską rozgłośnię? Od czwartku w piotrkowskiej galerii oglądać można wystawę poświęconą historii Radia Strefa FM.
Pijany kierowca ciągnika rolniczego próbował przekupić policjantów, by ci odstąpili od czynności służbowych.
Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do udziału w obchodach Międzynarodowego Dnia Archiwów - 8 czerwca (czwartek), w godz. 9.00 – 17.00 w siedzibie Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim (ul. Toruńska 4). Współorganizatorem imprezy jest Polskie Towarzystwo Historyczne – Koła w Piotrkowie Trybunalskim i Tomaszowie Mazowieckim. Tegoroczne piotrkowskie obchody Międzynarodowego Dnia Archiwów organizowane są pod hasłem „Tajniki konspiracji piotrkowskiej. W 75. rocznicę powołania Armii Krajowej”.
Podczas spotkania piotrkowskiej klasy A (grupa II) pomiędzy Motorem Bujniczki i LKS Wola Krzysztoporska, jeden zawodników opluł sędziego asystenta, groził mu również śmiercią.
Staraniem Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi oraz Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie Trybunalskim 8 czerwca (czwartek) o godz. 11.30 w piotrkowskiej Filii UJK (ul. Słowackiego 114/118, bud. B sala 14) odbędzie się wykład Pawła Wąsa, pracownika Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Łodzi, jednocześnie przewodniczącego Klubu.
Tegoroczna edycja Nocy Bibliotek w Piotrkowie upłynęła pod znakiem koncertu Tadeusza Woźniaka, niezapomnianego twórcy takich muzycznych hitów, jak: „Zegarmistrz światła”, „Smak i zapach pomarańczy”, „Hej Hanno” czy „Pośród świata”. W sobotnie popołudnie, 3 czerwca, czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej zgromadziła liczną rzeszę fanów artysty. Przed piotrkowską publicznością Tadeusz Woźniak wystąpił wraz z rodziną – żoną Jolantą oraz synami: Piotrem i Mariuszem.
Po raz kolejny Centrum idei „Ku Demokracji”zaprasza na „Podwieczorek z gwiazdą…”. W środę 7 czerwca 2017 r. o godz. 19.00 na dziedzińcu CiKD będzie można posłuchać piosenek i anegdot w wykonaniu Katarzyny Skrzyneckiej.
Rada Miasta Piotrkowa przegłosowała w środę uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium prezydentowi z tytułu wykonania budżetu miasta za 2016 r. Przy 21 obecnych na sali obrad radnych, 14 głosowało za, 7 było przeciwnych.
W Piotrkowie Trybunalskim odbędą się obchody 650-lecia diaspory ormiańskiej w Polsce. 10 czerwca Ormianie polscy, a także przedstawiciele społeczności ormiańskich z Armenii, Libanu i Węgier, zjadą się do naszego miasta, aby przypomnieć przywileje wydane dla Ormian przez królów polskich w XV i XVI wieku w grodzie nad Strawą, na czele ze "Statutami prawa ormiańskiego" z 1519 roku.
Ceniony i powszechnie lubiany przez publiczność aktor, Krzysztof Kowalewski, gościł w poniedziałek, 29 maja, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie. Przybyli na spotkanie z aktorem piotrkowianie mogli posłuchać jego barwnych opowieści, między innymi o słynnym panu Sułku, w którego wcielał się na radiowej antenie przez ponad 40 lat. Krzysztof Kowalewski w drugiej połowie lat 80. dwukrotnie pracował na planie filmowym w Piotrkowie.