Kasztelan Rozprza wygrał drugi mecz w II lidze, tym razem pokonał we własnej hali NLO SMS PZPS Spała 3:2 (30:28; 30:28; 19:25; 16:25; 17:15).
Już od 1 stycznia 2020 roku Teatr Wielki w Łodzi będzie instytucją współprowadzoną przez ministra kultury. Oznacza to, że teatr otrzyma na swoją działalność między innymi dofinansowanie w kwocie 3 mln zł. Listy intencyjne w tej sprawie podpisano wczoraj w Łodzi.
Olga Tokarczuk została w czwartek laureatką literackiej nagrody Nobla, tymczasem pół godziny po ogłoszeniu werdyktu komisji noblowskiej wszystkie książki tej autorki oferowane w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie zostały zarezerwowane i wypożyczone.
Trwa projekt "Rozprzańska Karta 1926 badawczo, filmowo i teatralnie". Pomysł na akcję zrodził się z zainteresowania Polską Deklaracją o Przyjaźni i Podziwie dla Stanów Zjednoczonych – wyjątkową kartką urodzinową, ofiarowaną przez Polaków Stanom Zjednoczonym w 1926 roku, kiedy to Ameryka świętowała 150. rocznicę Deklaracji Niepodległości.
W piątek 11 października rozpoczyna się w stolicy naszego województwa 32. Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich „ŁóPTA”. W ciągu trzech dni festiwalu przed publicznością zaprezentuje się aż dwadzieścia grup teatralnych w dwudziestu jeden spektaklach. "ŁÓPTA" to jeden z najstarszych w kraju i wyjątkowo cenionych przeglądów amatorskiej twórczości teatralnej.
Dzień Głośnego Czytania Biblii odbył się w piotrkowskiej Mediatece 800-lecia. To już piąta edycja akcji organizowanej wspólnie przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej, Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli oraz Centrum Idei ku Demokracji.
Piotrkowianie kolejny raz będą mogli wspólnie, głośno przeczytać Biblię. To w ramach akcji, która odbędzie się w środę o godzinie 17.00 w mediatece. Tym razem uczestnicy zapoznają się z Księgę Hioba.
W gminie Wola Krzysztoporska ma być bezpieczniej. Wkrótce powstanie tam posterunek policji. Samorząd gminy postanowił też wesprzeć mundurowych kwotą 90 tys. zł na zakup samochodu.
30 lat temu na fasadach budynków w Polsce, zaczęły pojawiać się pierwsze anteny satelitarne. Wtedy skierowane były na jedną satelitę ASTRA 1A. Jej sygnał telewizyjny nadawany był do krajów Europy Zachodniej i Środkowej, a w tym Polski. W dzisiejszych czasach telewizja satelitarna jest dość powszechna i korzysta z niej wiele gospodarstw domowych.
Pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Piotrkowie "odcinają się" od zarzutów, które padły w programie "Sprawa dla reportera". Osoba, od której wynajmują budynek przy ul. Kostromskiej nie jest właścicielem likwidowanej masarni, która ma długi także wobec rolników.