Dziś wieczorem w galerii Ośrodka Działań Artystycznych przy Sieradzkiej odbył się wernisaż wystawy „Grafomania”. Ekspozycja to grafiki absolwentów i studentów Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Toruniu.
Wystawę grafiki absolwentów i studentów Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Toruniu będzie można oglądać już od piątku w galerii Ośrodka Działań Artystycznych przy Sieradzkiej.
Roma Przyimka, Patrycja Margasińska, Katarzyna Mierzejewska i Jarosław Andrzejczak – to właśnie ich wernisaż odbył się dziś wieczorem w galerii Ośrodka Działań Artystycznych przy Dąbrowskiego 5.
Ma być taniej, a przede wszystkim czyściej. Po hucznej nocy sylwestrowej 31 grudnia 2011 obudzimy się z nową ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Wtedy najprawdopodobniej wejdzie ona w życie.
Ośrodek Działań Artystycznych i Grupa Kwadrat zapraszają na wernisaż wystawy "minimalism".
Wyższa Szkoła Handlowa proponuje wszystkim niepowtarzalne spotkanie z historią. W siedzibie uczelni przy ul. Słonecznej 1 można podziwiać kopie figur ósmego cudu świata - Armii Terakotowej.
Dziś wieczorem w siedzibie Wyższej Szkoły Handlowej (ul. Słoneczna 1) odbył się wernisaż prac piotrkowskiego artysty Jerzego Korczaka-Ziołkowskiego.
“Jesteśmy oczarowani, zachwyceni i brakuje nam słów”, “Zachwyca mnie optymizm, feeria barw”, “Niezwykła precyzja i ciężka praca zadziwiają” - to tylko kilka refleksji tych, którzy przyszli do Ośrodka Działań Artystycznych przy ul. Sieradzkiej w Piotrkowie, by podziwiać wystawę gobelinów piotrkowskiego artysty.
W późnym średniowieczu w kulturze europejskiej rozpowszechniła się epidemia tańca zwanego tańcem świętego Wita. Mieszkańcy ówczesnych miast i grodów uczestniczyli w trwających czasem kilka dni tanecznych korowodach. Porwani tańcem, często wbrew woli , w zapamiętaniu doprowadzali się do skrajnego wyczerpania na granicy obłędu. Opętańczy, niewytłumaczalny taniec odbywał się na rynkach, placach i ulicach, wyzwalał stan i reakcje zbliżone do epilepsji. Jego finał pozostawiał uczestników oczyszczonych z trosk, gniewu i strachu, łączył wszystkich bez względu na płeć, wiek, profesję i pochodzenie.
„Zagłada żydowskich miasteczek” - pod takim tytułem zorganizowana została wystawa w Miejskie Bibliotece Publicznej w Piotrkowie przez łódzki oddział Instytutu Pamięci Narodowej.