Księga wieczysta to publiczny rejestr, w którym ujawniony jest stan prawny nieruchomości. To stąd właśnie dowiesz się, kto jest jej właścicielem, czy jest obciążona prawami osób trzecich i czy ustanowiona została na niej hipoteka.
Wielkimi krokami zbliża się finał wspólnego projektu edukacyjnego Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego oraz szkół podstawowych zatytułowanego ,,Tu byli moi bliscy, tu jestem ja – śladami naszych przodków”.
Kto był pierwszym prezenterem Radia Piotrków? Jakie były pierwsze słowa, które padły na antenie 1 czerwca 1992 roku i kto je wypowiedział? Kto tworzył piotrkowską rozgłośnię? Od czwartku w piotrkowskiej galerii oglądać można wystawę poświęconą historii Radia Strefa FM.
Pijany kierowca ciągnika rolniczego próbował przekupić policjantów, by ci odstąpili od czynności służbowych.
Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do udziału w obchodach Międzynarodowego Dnia Archiwów - 8 czerwca (czwartek), w godz. 9.00 – 17.00 w siedzibie Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim (ul. Toruńska 4). Współorganizatorem imprezy jest Polskie Towarzystwo Historyczne – Koła w Piotrkowie Trybunalskim i Tomaszowie Mazowieckim. Tegoroczne piotrkowskie obchody Międzynarodowego Dnia Archiwów organizowane są pod hasłem „Tajniki konspiracji piotrkowskiej. W 75. rocznicę powołania Armii Krajowej”.
W Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia na Pociesznej Górce w gm. Łęki Szlacheckie uroczyście odsłonięto tablicę upamiętniającej pierwszą potyczkę oddziału Armii Krajowej pod dowództwem gen. Stanisława "Burzy" Karlińskiego w 1943 roku z wojskami niemieckimi.
Do 15.00 potrwać ma kolejna tegoroczna giełda staroci. Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca, wokół piotrkowskiego zamku, stoiska na których kupić można antyki, ale i współczesne bibeloty.
Za nami kolejny dzień urodzin Radomska. W sobotę na scenie zaśpiewali Kasia Moś i Kombii.
Ustawa o dekomunizacji nazw zobowiązuje samorządy w Polsce – również piotrkowski – do zmiany nazw ulic, placów, skwerów itd. z tzw. „czerwonych” na te... bardziej stosowne. W przypadku naszego miasta IPN zaleca, aby dokonać zmiany nazwy ulicy 9 maja.
1 czerwca to dla piotrkowskiej rozgłośni data wyjątkowa. Tego dnia bowiem w 1992 roku zaczęło nadawać Radio Piotrków, które z czasem uzyskało nazwę Strefa FM.