W Piotrkowie działa aż 13 rad osiedli. Od kilku lat jednostki pomocnicze gminy powstają jak grzyby po deszczu. W każdej radzie osiedla zasiada kilkanaście osób, wśród nich jest wielu miejskich rajców.
Niespodziewanie burzliwa była wczorajsza Sesja Rady Miasta Tomaszowa. Podczas obrad złożony został wniosek o odwołanie wiceprezydenta miasta Grzegorza Haraśnego.
Dziś w piotrkowskim magistracie odbyła się kolejna sesja Rady Miasta.
Zaskakujące rozwiązanie. Wiceprezes spółki MZGK, Michał Rżanek, zostanie jednocześnie prezesem zarządu Spółki Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacje Sp. z o.o. Będzie pełnił tę funkcję od 1 października - co potwierdziła Elżbieta Jarszak z Zespołu Rzezcznika Prasowego Prezydenta Miasta.
- Nie mogę potwierdzić, że gmina Piotrków poparła na członka rady nadzorczej MZGK Sylwestra Łopatowskiego, bowiem głosowanie było tajne - powiedział Strefie FM Adam Karzewnik, wiceprezydent miasta i jeden z udziałowców Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej.
Podczas sobotniego Walnego Zgromadzenia Udziałowców Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Piotrkowie uzupełniono skład Rady Nadzorczej.
Zbigniew Stankowski - obecny prezes MZK w Piotrkowie, mecenas Michał Król - obrońca byłego przewodniczącego Rady Miasta Mariana Błaszczyńskiego i jak nieoficjalnie dowiedziała się Strefa Fm Zbigniew Włodarczyk - dyrektor SP nr 8 w Piotrkowie to członkowie rady nadzorczej nowej spółki Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja sp. z o.o., która już wkrótce ma przejąć część zadań Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Piotrkowie.
Czy piotrkowska prokuratura złoży kasację do sądu najwyższego w sprawie wyroku uniewinniającego byłego przewodniczącego rady miasta Piotrkowa Mariana Błaszczyńskiego? Wystąpienie o wydanie uzasadnienia wyroku do sądu w Piotrkowie jest tożsame z zapowiedzią kasacji, ale ostatecznej decyzji prokuratorzy jeszcze nie podjęli.
Szybko i sprawnie przebiegła pierwsza powakacyjna sesja Rady Miasta. Piotrkowscy radni podjęli m.in. uchwałę o zmianach w budżecie miasta na 2009 rok. Podczas dyskusji na temat owych zmian pojawiła się kwestia sfinansowania modernizacji ulicy POW.
Czy parytety na listach wyborczych to zadośćuczynienie za 2 tysiące lat „poniewierki” kobiet (jak określiła to jedna z piotrkowskich radnych), czy wyrównanie szans dostępu do polityki? Kongres Kobiet Polskich zamierza walczyć o “równouprawnienie” i domaga się zagwarantowania kobietom 50% miejsc na listach wyborczych. Co na to kobiety? Zdecydowana większość jest przeciwna.