Wśród piotrkowskich facebookowiczów krąży film jednego z kierowców, który wskazuje na bardzo niebezpieczną sytuację, jaka miała miejsce na przejściu dla pieszych w al. 3 Maja. O mały włos szybko jadący samochód osobowy nie potrącił dwóch prawidłowo przechodzących przez jezdnię dziewczynek.
Jeśli wybierasz się na urlop na wschodzie Europy, a podróż odbywać się będzie autokarem lub busem, Ministerstwo Finansów wraz ze Służbą Celną przygotowało specjalną ofertę. Wiadomo, że czas oczekiwania na przekroczenie przejścia granicznego może chwilę potrwać. Jednak samą kontrolę paszportową można skrócić do niezbędnego minimum. Wszystko dzięki specjalnej aplikacji.
Nie żyje mężczyzna potrącony wczoraj w Al. Kopernika.Okazało się, że w chwili wypadku był pijany.
Prawdopodobnie nadmierna prędkość oraz manewr wyprzedzania przed przejściem dla pieszych - to przyczyny wypadku, do którego doszło w poniedziałkowe przedpołudnie w Al. Kopernika w Piotrkowie.
Od kilku dobrych lat środowisko miłośników jazdy na dwóch kółkach zabiega o dostosowanie piotrkowskich ścieżek rowerowych do stanu „używalności”. Przez wiele skrzyżowań na rowerze przejechać nie można.
Słup rozkraczny stoi i podobno skutecznie zasłania przejście dla pieszych. Mowa o tym na ul. Słowackiego w Piotrkowie pomiędzy DH Merkury i galerią Focus Mall. W tej sprawie próbował interweniować radny Jan Dziemdziora, ale...
Czy podróżni korzystający z radomszczańskiego dworca będą mogli przesiadać się na nowym peronie? Z taką propozycją wystąpił radny RdR Jarosław Ferenc. Czy kolej wybuduje peron? Władze miasta mają w tej sprawie wysłać zapytanie.
Czy w Radomsku powstanie pierwsze w mieście...przejście podziemne? Na taki pomysł wpadła grupa miejskich radnych.
Nie będzie przejścia podziemnego na dworcu kolejowym w Piotrkowie. PKP Polskie Linie Kolejowe przygotowują się wprawdzie do remontu peronów, ale będzie to tylko drobny lifting bez budowy przejścia.
Przejście peronowe na piotrkowskim dworcu zniknęło jakiś czas temu. Nie ma chyba podróżnego, który byłby z tego zadowolony (patrz list obok). Młodzi i zdrowi jakoś sobie z tym radzą. Gorzej ze starszymi i niepełnosprawnymi – jak przejść sto metrów, wejść na schody, zejść na wyznaczony peron i nie spóźnić się na pociąg? Nie lada problem ma również matka z wózkiem.