W Piotrkowie trwa trzecia edycja budżetu obywatelskiego. Do Urzędu Miasta napływają kolejne propozycje mieszkańców.
Od 2 maja w Piotrkowie można składać projekty do budżetu obywatelskiego 2017. Pierwsze projekty złożono wczoraj w magistracie.
Przy doborze mieszkania można często spotkać się z jego określeniem jako ustawne. Nie każdy jednak wie, jak rozpoznać ustawne mieszkanie. Podpowiadamy, na co zwracać szczególną uwagę.
Trwają przygotowania do rewitalizacji centrum Sulejowa. Władze miasta chcą odnowienia Placu Straży w ten sposób, aby naturalnie przyciągał mieszkańców oraz turystów do sklepów, kawiarni, na wydarzenia okolicznościowe. Zrewitalizowany obszar będzie pełnił funkcje usługowe i wypoczynkowe, ma stać się przestrzenią działań artystycznych i alternatywą do spędzania czasu wolnego.
Młodzież z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu od lutego do lipca 2016 roku realizować będzie projekt „Kawa i moda, czyli wielka wolborska przygoda”.
W przyszłym roku miasto zamierza rozpocząć prace projektowe dotyczące budowy ronda u zbiegu ulic Dmowskiego/Żelazna w Piotrkowie. Realizacji tego zadania od lat domagają się mieszkańcy naszego miasta.
Pojawiły się problemy z realizacją jednego z projektów budżetu obywatelskiego 2015. Kącik rekreacyjno-zabawowy przy ul. Ceramicznej w Piotrkowie to projekt, który zwyciężył w rejonie drugim. Jak się okazuje, został on niedoszacowany, a ceny przedstawione w ramach przetargu przekraczają zaplanowane na ten cel 300 tys zł.
fot. pk
Trwa budowa boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Daniłowskiego 3 w Piotrkowie.
Siedem firm stanęło do przetargu na budowę placu rozrywki dla dzieci i dorosłych przy ul. Budki w Piotrkowie, czyli na popularnym cyklodromie.
Zakończyło się głosowanie na projekty do budżetu obywatelskiego na 2016 rok. W tegorocznym głosowaniu oddano łącznie 2113 głosów. Dla porównania, w poprzedniej edycji do magistratu wpłynęło ich 2326.