Bezpłatne zajęcia biegowe w ramach akcji „Biegam, bo lubię” rozpoczną się w Piotrkowie Trybunalskim już w najbliższy czwartek, 11 kwietnia. Treningi, koordynowane przez przedstawicieli Piotrkowskiego Klubu Biegacza Endorfina będą się odbywać w każdy czwartek o godzinie 18.30.
Winietki ślubne, nazywane również etykietami, pełnią nie tylko rolę dekoracyjną, ale także użytkową. Dzięki nim można w łatwy i efektowny sposób przyporządkować gości weselnych do wybranych miejsc przy stole. Wybór rodzaju winietek zależy przede wszystkim do stylu, w jakim odbędzie się uroczystość oraz od wybranego motywu przewodniego. Obecnie w sprzedaży są różne rodzaje winietek, więc nie ma problemu z dobraniem ich do wystroju sali weselnej.
Jakie trendy w branży ślubnej będą dominowały w 2019 roku? Sprawdź, o czym będzie się mówiło!
Pilot instruktor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej kpt. Stanisław Ziębiec otrzymał Złoty Medal Aeroklubu Polskiego.
W Urzędzie Miejskim podpisano porozumienie w sprawie włączenia jednostki OSP w Lubiaszowie do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.
Co całkowicie zrozumiałe, wybór zaproszenia ślubnego przysparza często niemałych problemów. W końcu to ono jest odpowiedzialne za pierwsze wrażenie wywołane na gościach! Nie warto jednak przejmować się mnogością stylów i kolorów. Dzięki niewielkiej pomocy łatwo stworzyć swoje wymarzone zaproszenie ślubne!
Prześwietlone zdjęcia, udawane selfie, czerń i biel zamiast koloru. Poznaj najmodniejsze motywy w fotografii ślubnej na nadchodzący rok.
"W zdrowym ciele, zdrowy duch" – wiedzą o tym mieszkańcy wsi Lubiaszów w gminie Wolbórz, którzy w ramach projektu otrzymali od starosty powiatu piotrkowskiego sprzęt do ćwiczeń.
Nowo wybrani radni gminy Wola Krzysztoporska i wójt Roman Drozdek złożyli ślubowanie podczas pierwszej, inauguracyjnej sesji Rady Gminy, która odbyła się 21 listopada. Poznaliśmy też nazwiska nowego przewodniczącego i wiceprzewodniczącego RG.
Tradycja noszenie obrączek ślubnych narodziła się tak naprawdę już wieki temu, kiedy to młodzi małżonkowie przypieczętowali zawarcie małżeństwa nakładając na palce pierścionki, wykonane pierwotnie z różnego rodzaju roślin czy trawy, które jak się pewnie nie trudno domyśleć były bardzo nietrwałe i szybko się niszczyły. Dopiero z czasem zaczęto do wytwarzania obrączek ślubnych używać mocniejszych materiałów jak chociażby kości słoniowej.