Co ominęłoby nas, gdyby nie unijna kasa? Co w Piotrkowie by nie powstało? Jak wyglądałoby dziś nasze miasto, gdyby nie unijne środki? W 10. rocznicę akcesji Polski do UE zastanawiamy się, jak wyglądać będzie kolejna dekada. Jedno jest pewne - skończyło się dziesięciolecie lania betonu.
Remisem 3:3 (1:1) zakończyło się towarzyskie spotkanie do lat 18 pomiędzy drużynami Polski i Finlandii. Mecz w Piotrkowie był emocjonujący, a młodzi Polacy pokazali charakter w końcówce meczu. Przegrywali już 1:3, a mimo tego byli bliscy wygranej. Na Stadionie Miejskim przy ulicy Żwirki zasiadł komplet publiczności - niemal trzy tysiące kibiców.
Chcą większego wsparcia dla polskich rodzin, zaprzestania kradzieży unijnych pieniędzy, złotówki - jako waluty narodowej, tańszego prądu i zmniejszenia kosztów biurokracji. Sprzeciwiają się też homoseksualnym małżeństwom i możliwości adopcji przez nie dzieci.
W sobotę (22 marca) obchodzimy Światowy Dzień Wody. Hasło tegorocznych obchodów to "WODA i ENERGIA".
We wtorek (11 lutego) odbyła się konferencja Solidarnej Polski. Członkowie partii, Tadeusz Woźniak i Krzysztof Maciejewski, podczas konferencji mówili o sprawie Mariusza T., mordercy czterech chłopców.
Propozycja Jarosława Gowina, aby rodzice mogli w wyborach głosować za swoje dzieci wywołała spore kontrowersje. Także wśród słuchaczy popularnego „Magla” w Strefie FM.
Dwie osoby prostowały w piątkowe południe pod piotrkowską wieżą ciśnień przeciw obowiązującemu w Polsce prawu. Organizatorzy legalnej manifestacji to przedstawiciele ruchu społecznego Nowa Polska.
Ten dzień dla większości Polaków oznaczał olbrzymią radość – kraj odzyskiwał niepodległość. Odzyskiwał, bo nadal trzeba było o nią walczyć. Ale 11 listopada 1918 roku myślano tylko o tym, że po latach zaborów Polska ponownie pojawi się na mapach Europy i świata.
255 imprez kulturalnych, remonty świątyni, dziesiątki zorganizowanych pielgrzymek po całej Europie, budowa hostelu czy Centrum Idei ku Demokracji. To tylko kilka z wielu inicjatyw ks. Ireneusza Bochyńskiego, tegorocznego laureata Złotej Wieży Trybunalskiej. W piątek wieczorem statuetkę wręczono laureatowi podczas uroczystości w Zamku Królewskim w Piotrkowie.
W sobotę (3 sierpnia) pochodem Kupców i Piwowarów oraz uroczystymi mszami świętymi rozpoczęła się Biesiada Trybunalska. Impreza trwała do późnych godzin nocnych.