Artykuły do tagu: kibic

"Kibicuj bezpiecznie" to program profilaktyczny do którego przystąpiła komenda policji w Opocznie. W ramach akcji odbyło się spotkanie z dyrektorami i nauczycielami. Specjaliści uczyli pedagogów jak rozmawiać z uczniami, żeby zachęcić ich do kibicowania fair play.
Na podstawie materiałów dowodowych pozyskanych przez bełchatowskich śledczych w sprawie pobicia, do jakiego doszło 9 maja tego roku trzech bełchatowian w wieku od 17 do 21 lat, sześciu pseudokibiców podejrzanych o ten czyn zostało objętych przez Prokuratora Rejonowego w Bełchatowie środkami zapobiegawczymi w postaci dozoru policyjnego oraz zakazami stadionowymi.
23-latek z powiatu tomaszowskiego wyładował agresję na samochodzie.
Bełchatowscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch pobić, do których doszło na osiedlu Przytorze, w rejonie ulicy Wojska Polskiego i Al. Wyszyńskiego oraz na osiedlu Binków, w okolicy parkingu przy ul. Budryka.
Z tym akurat problemem Piotrków się nie boryka. Z prostego powodu: na mecze piłkarskie w naszym mieście chodzi garstka kibiców. Trzy lata temu z zamieszkami na stadionie musiał sobie natomiast radzić Bełchatów gdy podczas finału Pucharu Polski starli się kibice Legii i Wisły.
Ostatnio dużo mówi się o bezpieczeństwie na polskich stadionach. Jedni twierdzą, że będzie to jeden z największych problemów podczas Euro 2012, inni uważają, że sytuacja wciąż się poprawia.
Mężczyźni w wieku od 20 do 27 lat podejrzani o udział w bójce pseudokibiców trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze sprawdzili kilka samochodów, którymi przemieszczali się zatrzymani. Podczas przeszukań zabezpieczyli m.in. pałkę teleskopową, rękawice, kominiarki i taśmy ochraniające wykorzystywane przy chuligańskich konfrontacjach. W tym dniu w Bełchatowie nie był rozgrywany żaden mecz.
Artykuł z poprzedniego numeru “TT” “Uczą kiboli, jak zadawać ból” odbił się szerokim echem w piotrkowskim środowisku kibicowskim. Oto jeden z tych głosów.
Powiat piotrkowski: (Pseudo)kibice vs policja
- Piotrków i powiat piotrkowski są narażone na niebezpieczeństwo ze strony przejeżdżających kibiców – twierdzi podinspektor Artur Wnuk, naczelnik Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie. Dzieje się tak ze względu na to, że krzyżują się tutaj główne drogi krajowe oraz przebiega linia kolejowa.
Uczą kiboli, jak zadawać ból
- Organizator mówił, jak zaatakować przeciwnika, co zrobić, aby jak najszybciej go załatwić, kopnąć, uderzyć – po prostu pokonać. Waliliśmy w worki, trenowaliśmy uniki, upadki.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat