Trwa przerwa między zajęciami. Na korytarzu stoi niewielka grupka dzieci. Rozmawiają, uśmiechają się, jest cicho, spokojnie, panuje przyjacielska atmosfera. Słychać dzwonek. Do sali wchodzi troje uczniów. Więcej nie będzie. W tej szkole klasy liczą od 3 do 8 dzieci.
Miasto Piotrków Trybunalski jako jedna z jednostek samorządu terytorialnego województwa łódzkiego uczestniczy w programach realizowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej związanych z ochroną atmosfery i poprawą jakości powietrza. Między innymi w ramach zawartej z funduszem umowy w Piotrkowie zostanie wymienionych ponad 300 starych pieców. Miasto realizuje również jeden z programów z zakresu edukacji ekologicznej.
Od poniedziałku 19 lutego w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa. Kto ma obowiązek stawienia się przed komisja lekarską?
W okresie zimowym, zwłaszcza kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera stopni Celsjusza, w naszym kraju rozpoczyna się intensywny sezon grzewczy. Wzmożone i często nieprawidłowe, bezfiltrowe spalanie węgla, drewna, a nawet śmieci, brak wiatru, a nawet mgła przyczyniają się do powstawania smogu. Jak skutecznie chronić się na co dzień przed szkodliwym wpływem tego zjawiska na nasze zdrowie?
Apteka to dla nas miejsce, gdzie nie tylko kupujemy przepisane na receptę leki, lecz także bardzo często zasięgamy porady i informacji, z zaufaniem kierujemy pytania do pracujących tam osób. Bez wątpienia apteki i ich pracownicy byli, są i będą nam potrzebni, warto więc pomyśleć o swojej przyszłości w tym zawodzie i już dziś zapisać się do szkoły policealnej - to ostatnia szansa na to, by zdobyć tytuł technika farmaceutycznego zaledwie w dwa lata!
22 stycznia 1863 roku wybuchło Powstanie Styczniowe. Z okazji 155 rocznicy przedstawiciele władz Piotrkowa złożyli kwiaty pod pomnikiem powstańców znajdującym się na piotrkowskim cmentarzu.
Seniorzy, dzieci i kobiety w ciąży są wyjątkowo narażeni na szkodliwe działanie smogu. Wzrost ciśnienia tętniczego krwi, wystąpienie niedokrwiennego udaru mózgu, zawał mięśnia sercowego, obturacyjne zapalenie oskrzeli, astma czy uszkodzenie płodu to tylko niektóre ze szkód zdrowotnych, jakie w organizmie człowieka wywołują substancje toksyczne, które zawiera zanieczyszczone powietrze. Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem jest przyrównywane do wypalenia od 5 do 6 papierosów dziennie.
Wyniki ogólnopolskich rankingów liceów ogólnokształcących i techników udostępniła Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Tym razem piotrkowskie szkoły znalazły się na lepszych pozycjach niż w roku 2016.
W Polsce oddychamy najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Europie. W związku z tym częściej chorujemy i wcześniej umieramy. Uważa się, że w województwie łódzkim przez zatrute powietrze żyjemy przeciętnie około 10 miesięcy krócej.
Jakie są skutki oddychania zanieczyszczonym powietrzem? Jak smog wpływa na nasze zdrowie i jakie czyni szkody w naszym organizmie? Zanieczyszczenie powietrza jest drugim po paleniu tytoniu czynnikiem warunkującym występowanie chorób układu oddechowego, takich jak astma, rak płuc, czy przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP).