Mijający rok dla Piotrkowa i jego mieszkańców przebiegał pod znakiem obchodów 800-lecia miasta. Jubileusz uhonorowany został również przez Archiwum Państwowe w formie bogato ilustrowanej, okolicznościowej publikacji.
Nawet 5 tysięcy złotych grzywny może zapłacić osoba, która zostanie złapana na spalaniu w domowym piecu śmieci. Kontrolę czym palimy w naszych piecach czy kotłach grzewczych ma prawo przeprowadzić Straż Miejska. Na co dzień stan jakości powietrza w naszym mieście jest sprowadzany przez piotrkowską delegaturę Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 obchodzi diamentowy jubileusz. To okazja do spotkań i podziękowań. W uroczystej gali udział wzięli obecni i dawni nauczyciele oraz przedstawiciele władz samorządowych. O szkole pamiętali także absolwenci.
Młody zawodnik UKS Delfin Piotrków Trybunalski, zdobył dwa srebrne medale podczas pływackich Mistrzostw Województwa Łódzkiego 8 i 9-latków, które odbyły się w łódzkiej Zatoce Sportu.
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 48 tysięcy Polaków przedwcześnie zmarło z powodu zanieczyszczeń powietrza. Kolejne samorządy, w tym Piotrków Trybunalski, podejmują konkretne i nakierowane na zniwelowanie problemu smogu działania.
Kursy spawania, obsługi wózków widłowych i praktyki zawodowe odbyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Piotrkowie. W szkole realizowany był projekt "Dobra praktyka twoją inwestycją w przyszłość - profesjonalni w Budowlance".
Od października bieżącego roku Miasto Piotrków Trybunalski realizuje program „Edukacja ekologiczna dla poprawy jakości powietrza w Piotrkowie Trybunalskim”. Projekt ten jest dofinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Symulacja rozprawy z udziałem uczniów z piotrkowskich szkół średnich odbyła się w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie. To element ogólnopolskiego "Programu Edukacji Prawnej" dla młodzieży, który realizuje Fundacja Court Watch Polska.
W PRL-u przy większych zakładach pracy funkcjonowały szkoły zawodowe, które kształciły przyszłych pracowników. Uczniowie oprócz teorii zdobywali też wiedzę praktyczną i zarabiali pierwsze pieniądze. Po zmianie ustroju, likwidacji zakładów państwowych i zmianie nastawienia rządzących, zawodówki znikały z mapy oświatowej kraju. Konsekwencją tego był fakt, że w firmach zaczynało brakować fachowców. Znaleziono antidotum: system dualny taki jaki od lat funkcjonuje za naszą zachodnią granicą. Kształcenie zawodowe tak, ale „zawodówek” jednak nie będzie, zastąpią je szkoły branżowe.
Delegacja z niemieckiego Esslingen gości dzisiaj w Piotrkowie. Wizyta związana jest z 25 rocznicą nawiązania współpracy między miastami. Niemiecka delegacja odwiedziła m.in. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w celu nawiązania współpracy między szkołami i prowadzenia wymiany uczniów.