Rząd zezwolił na otwarcie przedszkoli już od 6 maja. By jednak właściwie przygotować je do przyjęcia dzieci, piotrkowscy urzędnicy postanowili zrobić to nieco później.
Branża turystyczna jako pierwsza ucierpiała na epidemii koronawirusa i najprawdopodobniej jako ostatnia będzie obrabiać straty. Domowa kwarantanna, izolacja oraz inne rządowe obostrzenia sprawiają, że coraz częściej myślimy o wakacyjnych wyjazdach. Co ważne, w grę wchodzi także urlop za granicą.
Pasażerowie będą mogli ponownie korzystać z busów na trasie Piotrków - Bełchatów już od poniedziałku, 4. maja. Od 23go kwietnia wszystkie połączenie między dwoma miastami były zawieszone, kiedy to ze względu na epidemię koronawirusa prywatny przewoźnik przerwał działalność.
To był jeden z najtragiczniejszych wypadków samolotowych jaki miał miejsce na piotrkowskim lotnisku. Jego ofiarami byli instruktorka Anna Kaczyńska i jej uczeń Marian Herman. Zawinił przypadek i brak jednolitych przepisów dotyczących tłumaczeń instrukcji obsługi silnika samolotu „Zlin-42M”.
Do 60 dni od zakończenia trwania stanu epidemii ważność zachowają m.in. prawa jazdy oraz uprawnienia do kierowania, których termin ważności upłynął.
Prawie 80% Polaków planuje w tym roku wyjazd wakacyjny, z czego 93% urlop chce spędzić w kraju - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Profitroom, obsługującą systemy rezerwacji hoteli.
Być może nie będzie powrotu do szkół przed wakacjami, teraz nie jesteśmy w stanie stwierdzić tego na 100 procent – powiedział w wywiadzie dla Interia.pl minister edukacji Dariusz Piontkowski. Jak poinformował, najważniejsze zdanie w tej sprawie mają minister zdrowia i główny inspektor sanitarny.
Ta decyzja może być jedną z ostatnich do podjęcia, bo szkoły to duże zbiorowiska osób, co powoduje pewne ryzyka - tak rzecznik rządu Piotr Müller odniósł się we wtorek w Polsat News do ewentualnych planów powrotu uczniów do szkół.
Pracownicy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Piotrkowie Trybunalskim informują, że w czasie Świąt Wielkanocnych autobusy będą kursować według zmienionego rozkładu jazdy.
Centralna Komisja Egzaminacyjna i MEN opublikowały w środę na swoich stronach internetowych zasady oceniania zadań rozwiązywanych przez uczniów podczas próbnego egzaminu ósmoklasisty. Próbny egzamin był przeprowadzany w dniach 30, 31 marca i 1 kwietnia.