Jazda motocyklem bez wymaganych umiejętności i prawa jazdy mogło skończyć się tragicznie. Przekonał się o tym 20-latek, który spowodował kolizję drogową. Na szczęście młodemu kierowcy nic poważnego się nie stało. Grozi mu zaś grzywna nawet do 30.000 złotych.
Kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego. Tym razem policjant będący po służbie zareagował na widok kierującego, który mógł stworzyć śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników na drodze. Sytuacja miała miejsce przed jednym ze sklepów w Przedborzu.
Na stronie internetowej Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim opublikowano komunikat dotyczący prac remontowych, które mają zostać przeprowadzone w Szkole Podstawowej nr 12. Portal ePiotrkow.pl jako pierwszy poinformował o kontrowersjach związanych z tym tematem. Urzędnicy podkreślają, że wyłonienie wykonawcy prac było długotrwałym procesem. Dodają też, że nie doszło jeszcze do podpisania z nim umowy.
Za nami jubileusz 25-lecia Technikum Hodowli Koni w Wolborzu. W związku z tym wyjątkowym świętem szkołę odwiedzili absolwenci z całej Polski oraz miłośnicy koni.
Choć była jedną z największych tego typu katastrof w Polsce, nadal wiemy o niej mało. Oficjalnych dokumentów opisujących to wydarzenie praktycznie nie ma. Badacze odnaleźli tylko jedną cienką teczkę zawierającą raport MO. Katastrofa kolejowa w Jarostach, do której doszło 9 października 1962 roku, wciąż budzi wiele pytań. Nie brakuje kontrowersji związanych z ustalaniem jej przyczyn i skutków. Ile było faktycznie ofiar, czemu na miejscu wypadku nie było ekspertów i dlaczego nie próbowano ustalić osób odpowiedzialnych? I czemu nie zachowały się dokumenty?
Po miesiącach problemów w końcu udało się znaleźć wykonawcę termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 12. Prace mają się rozpocząć już niebawem. Zakres remontu jest ogromny, więc pojawia się pytanie: co z uczniami szkoły?
„Przeszłość oświetlona błyskiem magnezji” - to tytuł książki Jacka Ziętka, znanego piotrkowskiego archeologa i pracownika piotrkowskiego Archiwum Państwowego. Publikacja jest owocem wielu lat badań źródłowych dotyczących historii piotrkowskiej fotografii oraz znanych i zapomnianych atelier fotograficznych.
Choć nie mają peleryn, masek i nadprzyrodzonych mocy, to każdego dnia są bohaterami. Cichymi herosami, którzy niosą miłość tam, gdzie jej najbardziej potrzeba – dają ją dzieciom. Tym małym istotom, które nie znalazły ciepła tam, gdzie powinno być go najwięcej – w domu rodzinnym.
9 października 1962 roku w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego w katastrofie kolejowej zginęły (wg oficjalnych danych) 34 osoby a 67 zostało rannych. Jednak wielu naocznych świadków w to nie wierzy, bo skala zniszczeń wskazywała na znacznie większą liczbę ofiar. Dlaczego w archiwach PKP i oficjalnych urzędowych rejestrach brak jakichkolwiek danych o tej tragedii?
W ciągu tylko jednej doby na drogach powiatu piotrkowskiego doszło do trzech kolizji z udziałem dzikich zwierząt. W dwóch przypadkach zwierzyna nie miała szans w starciuz samochodami. Na szczęście nie ucierpieli ani kierowcy, ani pasażerowie.