Daniel z Piotrkowa i tak miał szczęście. Stał się "tylko" bohaterem alkoholowych ekscesów, a mógł przecież zostać gwiazdą filmu pornograficznego, rozbić policyjny radiowóz czy poparzyć sobie odbyt po wybuchu w szalecie. “Nigdzie w mediach nie piszą nic o tobie ani znajomych? Czas na wasze 5 minut!” – zachęca jedna ze stron internetowych i bezpardonowo zarabia na ludzkiej głupocie.
W Polsce zjawisko cyberprzemocy pojawiło się w 2011 roku, gdzie internauta oczerniał poległego w Afganistanie polskiego żołnierza. Obecnie cyberprzemoc dotyczy głównie przemocy rówieśniczej z wykorzystaniem telefonów komórkowych, tabletów i przede wszystkim internetu. Przypadki cyberprzemocy odnotowywane są również w regionie piotrkowskim.
Pożyczki pozabankowe bywają jedynym źródłem finansowania zewnętrznego dla osób, które pracują na umowy śmieciowe albo wręcz na czarno, czy w przeszłości zdarzyło im się spóźnić z opłaceniem rat innego kredytu. Także ci, którzy są odsyłani z odmowną decyzją przez bank korzystają z chwilówek jako deski ostatniego ratunku. Jeśli zdarzy się sytuacja, która zmusi nas do skorzystania z takiej oferty, przyjrzyjmy się jej dokładniej zanim cokolwiek podpiszemy.
Ponad 20 tysięcy informacji, prawie 1,3 mln odsłon miesięcznie, niemal 200 tysięcy komentarzy – portal epiotrkow.pl obchodzi siódme urodziny.
Piotrkowski Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie ma nową stronę internetową. Odświeżona witryna MOPR-u jest przejrzysta i funkcjonalna.
Jak uchronić dzieci przed przemocą w sieci? Jak pomóc ofiarom cyberprzemocy?
Uważajcie jak parkujecie, bo możecie znaleźć zdjęcie swojego samochodu w internecie! Na jednym z portali społecznościowych powstał profil "Mistrzowie parkowania Piotrków".
Kolejny raz Stowarzyszenie Przyjaciół „Mam Sąsiada” zaprasza osoby w wieku powyżej 50. roku życia na warsztaty komputerowe.
Punkt potwierdzania profili zaufanych powstał w siedzibie Urzędu Gminy Gorzkowice. Mieszkańcy tej gminy nie muszą już jeździć do Piotrkowa, żeby uzyskać taki profil.
Kiedy podczas rozmowy o cyberprzemocy przypadkiem wyszło na jaw, że Karolina* pobiła koleżankę, problemem nie był dla niej fakt, że pobiła, tylko czy filmik z tego zajścia umieszczony przez koleżankę w Internecie może być wykorzystany przeciwko niej jako dowód w sprawie.