ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Pożyczki przez internet – co robić, żeby na nich nie stracić

Wtorek, 21 kwietnia 2015
Pożyczki pozabankowe bywają jedynym źródłem finansowania zewnętrznego dla osób, które pracują na umowy śmieciowe albo wręcz na czarno, czy w przeszłości zdarzyło im się spóźnić z opłaceniem rat innego kredytu. Także ci, którzy są odsyłani z odmowną decyzją przez bank korzystają z chwilówek jako deski ostatniego ratunku. Jeśli zdarzy się sytuacja, która zmusi nas do skorzystania z takiej oferty, przyjrzyjmy się jej dokładniej zanim cokolwiek podpiszemy.
Pożyczki przez internet – co robić, żeby na nich nie stracić

Nie warto się spóźniać 

Największym „grzechem” klienta chwilówek jest niepłacenie w terminie swoich zobowiązań. O ile każda z  takich firm ma dla spóźniających się pożyczkobiorców przystępne rozwiązania, to jednak wiążą się one z kosztami, i to nie małymi. Najlepiej więc byłoby płacić wszystko na czas i nie korzystać z żadnych dodatkowych usług, takich jak wizyta domowa konsultanta, potwierdzenie wysłane pocztą, czy też przedłużenie okresu spłąty chwilówki, gdyż na tym ostatnim firma pożyczkowa zarabia najwięcej.

Pierwsza pożyczka za darmo, czy na pewno

Jak informuje portal www.tmoney.pl pierwsza pożyczka za darmo oferowana jest w tej chwili przez aż 10 firm! Jak funkcjonuje tego typu usługa? Klient zaciągając pierwsze zobowiązanie, zwraca dokładnie taką samą kwotę i nie ponosi żadnych kosztów pożyczki. Jest to prosty zabieg marketingowy, gdyż w ten sposób firma pozyskuje klientów, licząc na to, że jakaś część spóźni się ze spłatą, a co za tym idzie będzie musiała wpłacić opłatę na przedłużenie. Warto przed podjęciem decyzji przemyśleć, czy na przypadający termin spłaty będziemy mieć środki, aby uregulować zobowiązanie.

Ochrona prawna

Większość firm pożyczkowych działa w zgodzie z polskim prawem, a klienci są przez nie dodatkowo chronieni. Większość także nie zataja już żadnych informacji przed klientem i nie ukrywa kosztów swoich usług. Wszystko dlatego, że podlegają one przepisom Ustawy o kredycie konsumenckim. Dodatkowo, firmy pożyczkowe (w odróżnieniu od parabanków) działają w oparciu o kapitał własny, zebrany przez udziałowców i akcjonariuszy. 

Uważaj na parabanki

Skoro o parabankach mowa – te instytucje gromadzą kapitał ze środków wpłacanych przez klientów. Składają oni depozyt w nadziei na zysk, podczas gdy parabank przeznacza te pieniądze na pożyczki i kredyty, całkiem podobne do oferowanych przez banki tradycyjne. Jest to działanie niezgodne z prawem, ponadto nieopłacalne dla klientów, ponieważ pożyczki te są związane z wysokimi odsetkami i opłatami dodatkowymi. 

Biorąc to pod uwagę, korzystajmy tylko ze sprawdzonych, zaufanych firm pożyczkowych, sprawdzajmy całkowite koszty pożyczki i konsekwencje opóźnień lub braku spłaty jeszcze zanim się na to zdecydujemy. Jeśli wiemy, że uda nam się spłacić pożyczkę na czas, ostatecznie możemy zdecydować się na skorzystanie z takiej formy wsparcia. 


Zainteresował temat?

2

0


Zobacz również

reklama
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat