Piotrkowscy urzędnicy przygotowują plan działania przeciw hejtowi w szkołach. Jedno ze spotkań, które w środę (12.02.2025) odbyło się w Urzędzie Miasta, dotyczyło m.in. cyklu wydarzeń i pomocy psychologicznej dla uczniów i rodziców oraz poszerzenia działalności Pomarańczowej Linii w Piotrkowie.
Na popularnym kanale YouTube „kanał zero” pojawił się film poświęcony sprawie Wojtka z Piotrkowa – młodego człowieka, który, zdecydował się zakończyć swoje życie m.in. w wyniku nieustannego hejtu i nękania w internecie.
Kilkaset osób przemaszerowało ulicami Piotrkowa Trybunalskiego w niedzielę 9 lutego. Milczący marsz pamięci 15-letniego Wojtka, który popełnił samobójstwo pod koniec 2024 roku. Piotrkowianie powiedzieli stop hejtowi i domagali się działań mających na celu wyeliminowanie z piotrkowskich szkół zjawiska nękania, hejtu i mobbingu.
Hejt, czyli obrażanie, ośmieszanie czy poniżanie innych to jedna z form cyberprzemocy, ale nie tylko. Poczucie anonimowości w internecie nasila takie zachowania. Niektórzy internauci stosują pewnego rodzaju podwójne standardy, w sieci pozwalają sobie na zupełnie inne zachowania niż w bezpośrednich kontaktach. Co wtedy gdy hejt wymyka się spod kontroli? Temat został poruszony w "Maglu" na antenie Radia Strefa.FM.
„Nie ma żadnego wirusa, to ściema!”, „Nie dajmy się nabijać w butelkę!”, „Rząd kłamie!”, „Jaki wirus, to zwykła grypa” - takie i wiele innych komentarzy, kwestionujących istnienie epidemii koronawirusa, przeczytać możemy w mediach społecznościowych, ale również na portalu epiotrkow.pl. Naszym czytelnikom polecamy lekturę historii trojga mieszkańców naszego regionu - dwóch pracowników Urzędu Miejskiego w Sulejowie i radnego gminy Sulejów. Wszyscy są młodzi, więc teoretycznie najmniej narażeni na zakażenie koronawirusem. Teoretycznie…
Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad nowelizacją przepisów tak, by chronić przed hejtem wszystkie grupy zawodowe – poinformował w poniedziałek wiceminister resortu Michał Wójcik.
Kilkadziesiąt osób przyłączyło się w Piotrkowie do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej pod hasłem „Mobilizacja ogólnopolska. Ziobro musi odejść!”
Kiedy dziesięć lat temu powstawał nasz portal, opiniowanie zamieszczanych w nim treści w formie komentarza pod artykułem wydawało się nie lada cywilizacyjnym osiągnięciem. Mało kto spodziewał się, że z czasem "osiągnięcie" to uzyska zdolność przeobrażania się - od czasu do czasu - w upiora, powszechnie nazywanego hejtem.