Piotrkowska Filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zaprasza na otwarty wykład już w najbliższą środę, 24 kwietnia. Wykład poprowadzi dr hab. Wojciech Baran Kozłowski, a bohaterem jego wystąpienia będzie arcybiskup gnieźnieński Henryk Kietlicz. Wykład odbędzie się w ramach cyklu "Grodzkie spotkania z historią".
Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło we wtorek po północy na drodze S8.
Na koniec 2018 r. ponad 747 tys. emerytów w kraju dorabiało do świadczenia pobieranego z ZUS. Liczba pracujących emerytów wzrosła przez ostatnie 4 lata o 30%. W naszym województwie dodatkowe dochody na koniec ubiegłego roku miało blisko 13% łódzkich emerytów, czyli 53 tys. spośród wszystkich emerytów w województwie.
W środę około pierwszej w nocy na trasie S8 na wysokości Polichna przewróciła się ciężarówka. Tir przewoził kaczki. Auto leżało w poprzek drogi i blokowało oba pasy ruchu. W wyniku uszkodzenia naczepy zwierzęta wydostały się na jezdnie, co dodatkowo utrudniało pracę służb na miejscu.
W 2030 roku 90% województwa łódzkiego będzie miało charakter stepowy lub pustynny - mówił we wtorek podczas nadzwyczajnej sesji Sejmiku radny Andrzej Owczarek powołując się na oficjalne analizy rządowe. Radni debatowali w Sulmierzycach na temat sytuacji rolnictwa w Łódzkiem.
Czy na pewno wszyscy nauczyciele, którzy zgłosili gotowość do walki o wyższe wynagrodzenia, mogą przystąpić do strajku?
Dokładnie 15 milionów 658 tysięcy 370 złotych wynosi pula przeznaczona przez członków zarządu województwa łódzkiego na program rehabilitacyjny dla pacjentów onkologicznych z terenu województwa łódzkiego. Co najmniej 2000 osób będzie mogło skorzystać z indywidualnej ścieżki rehabilitacyjnej, uwzględniającej pomoc lekarzy, rehabilitantów, dietetyków, fizjoterapeutów i psychologów. Przedstawiciele poszczególnych placówek, w których mógłby być realizowany ten program, będą mogli składać odpowiednie wnioski od 31 marca do 15 kwietnia. Podstawowe założenia programu przedstawiono w czwartek w siedzibie łódzkiego Muzeum Sztuki.
E- recepta to nowoczesna i wygodna dla pacjenta, lekarza i farmaceuty forma recepty. Pierwszą receptę w Łódzkiem i jedną z pierwszych w Polsce wystawiono w Skierniewicach 9 maja 2018 r. Od tego czasu 51 lekarzy w naszym regionie wystawiło już ponad 42 tysiące recept dla 4314 pacjentów.
Dzięki porozumieniu, jakie zawarła dyrekcja łódzkiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi, antyterroryści od kilku już miesięcy ćwiczą w warunkach niemal identycznych z rzeczywistymi. Umowa ta pozwoliła przeprowadzić już szereg ćwiczeń, treningów i symulacji, z jakimi funkcjonariusze stykają się na co dzień w swojej trudnej i niebezpiecznej służbie.
Policja próbuje ustalić tożsamości pseudokibiców, którzy pod koniec sierpnia 2018 roku wtargnęli na płytę boiska na stadionie przy ulicy Piłsudskiego w Łodzi. Wytypowano i zatrzymano dotąd 10 osób w wieku 20 - 31 lat, to mieszkańcy Łodzi, Zgierza i Kwidzynia. Policja poszukuje kolejnych osób.