Wizytą w Filharmonii Łódzkiej zakończyła się pierwsza edycja projektu Łódzkiego Domu Kultury pn. „Łódzkie pełne kultury”, którego celem było przybliżenie uczniom i nauczycielom z regionu bogatej oferty łódzkich instytucji kulturalnych. W projekcie, który trwał przez siedem miesięcy wzięło udział blisko 400 dzieci i 150 nauczycieli z całego województwa. Odbyło się łącznie 15 warsztatów edukacyjnych.
Szesnaście spektakli teatralnych, Forum „Teatr ponad podziałami” oraz Dyskusje Artystów z publicznością. Zakończyła się jubileuszowa 40. edycja Łódzkich Spotkań Teatralnych „Teatr ponad podziałami” organizowanego przez Łódzki Dom Kultury.
62 miliony złotych kosztować będzie przebudowa 15 kilometrowego odcinka z Bełchatowa do Kamieńska (do „gierkówki”). W związku z pracami ruch tranzytowy został poprowadzony przez Piotrków.
Prawie 300 osób uczestniczy w rozpoczętym w poniedziałek w bełchatowskim Hotelu „Wodnik” Forum Promocji Województwa Łódzkiego. Impreza potrwa do wtorku.
Blisko 200 osób wzięło udział w zorganizowanym przez Łódzki Dom Kultury w Centrum Idei Ku Demokracji w Piotrkowie Trybunalskim Forum „Przystanek 60+”. Wydarzenie to część projektu pod nazwą Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”. Celem spotkań organizowanych przez ŁDK jest integracja środowiska i organizacji seniorskich działających w regionie.
- Nie jest tak, że społeczeństwo "się starzeje". Mówmy, że po prostu żyje dłużej - usłyszeliśmy od organizatorów Ogólnopolskiego Dnia Seniora w województwie łódzkim. W piątek w sali obrad Sejmiku odbyły się oficjalne obchody święta. Debatowano głównie na temat form wsparcia dla osób w wieku 60 lat i starszych. Najważniejsze postanowienie jest takie, że seniorzy w Łódzkiem będą mogli ubiegać się o dodatkowe zniżki i ulgi. Sejmik uchwalił bowiem Kartę Seniora.
Ponad 3600 zgłoszeń wpłynęło do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego. Na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Matejki w Łodzi rozpoczęła się konferencja, podsumowująca pierwszy rok funkcjonowania KMZB i promująca zarówno mapę, jak i program "Dzielnicowy bliżej nas".
Tegoroczna policyjna Akcja Znicz trwała 7 dni. Od 27 października do 2 listopada na terenie województwa łódzkiego doszło do 81 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły 4 osoby, a obrażenia odniosło 90 osób. Mimo licznych apeli, by nie siadać za kierownicę pod wpływem alkoholu, policjanci wyeliminowali z ruch 90 nietrzeźwych kierowców.
Szesnastu mężczyzn podejrzanych o posiadanie i rozpowszechnianie treści pornograficznych z udziałem małoletnich zatrzymali policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami z Tomaszowa Mazowieckiego. Zatrzymani przechowywali w komputerach, telefonach i na innych nośnikach pamięci, zdjęcia i filmy z zakazanymi treściami. 15 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych, jednego oddano pod policyjny dozór.
Warsztaty fotografii przyrodniczej, malarstwa oraz gobelinu artystycznego składały się na program plenerów artystycznych organizowanych we wrześniu i październiku przez Łódzki Dom Kultury, we współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, w ramach projektu „Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej Przystanek 60+”. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.