Piotrkowianie zobacz± nowe oblicze remontowanej wieży ci¶nień w drugiej połowie wrze¶nia-zapewnia Małgorzata Majczyna dyrektor Biura Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. Pierwotnie prace miały być zakończone do końca sierpnia.
Ulen & Company, piotrkowski Magistrat wytoczył Amerykanom 28 spraw, z czego przegrał 27. Nowojorska firma uchodziła za specjalistę w realizacji projektów uznawanych za niewykonalne. W Polsce skanalizowała kilka miast, w Grecji Ateny i Pireus, w Brazylii poprowadziła linię tramwajow± przez amazońsk± dżunglę...
Miesi±c po przetargu rozpoczyna się remont wieży ci¶nień. Firma wykonawcza stawia rusztowania.
W 81 rocznicę powstania, najbardziej charakterystyczny zabytek w centrum miasta po wielu latach doczeka się remontu. Rozstrzygnięto przetarg na remont elewacji wieży ci¶nień. Jego koszt to ok. 877 tysięcy złotych.
Umowa z wykonawc± zostanie podpisana po sesji 24 kwietnia, bo cena remontu okazała się nieco wyższa niż wcze¶niej planowano. Radni musz± wyrazić zgodę na tę zmianę w budżecie miasta.
Jest już ogłoszony przetarg na wykonanie elewacji zabytkowej piotrkowskiej wieży ci¶nień. Termin składania ofert to 27 marca i tego dnia nast±pi również ich otwarcie.
Od lat, niczym bumerang, powraca do nas temat "ożywienia"
piotrkowskiej wieży ci¶nień. Po raz wtóry trwaj± już poszukiwania inwestora chętnego
i zdolnego finansowo podj±ć prace remontowe budowli, których celem byłaby moderni-
zacja i adaptacja obiektu dla szerokiej rzeszy publiczno¶ci. Zanim jednak Piotrków
doczeka się nowej turystycznej atrakcji, my przypominamy kto i dlaczego wybudował
ow± architektoniczn± dominantę ulicy Słowackiego.
Mimo, że już od dawna jest bezużyteczna i niszczeje to mieszkańcy nie przechodz± obok niej obojętnie. Mowa oczywi¶cie o wieży ci¶nień,któr± oddano do użytku w 1927 roku. Okazuje się, że po wielu latach ten zaniedbany zabytek ma szansę na remont.
foto: RaRoz