Choć od wyborów samorządowych minęły już ponad 4 miesiące, to dopiero teraz powoli zamyka się cała wyborcza procedura. Mija bowiem termin, kiedy komitety muszą się rozliczyć z wydatków na kampanię.
W poniedziałek (16 marca) o godzinie 12.00 na parking przy ul. Słowackiego (koło Focusa) zajechał autobus kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego. Bronkobusem do Piotrkowa przyjechała między innymi wicemarszałek Sejmu Elżbieta Radziszewska.
fot. Magda Waga
Zmiany w zasadach wynajmowania lokali komunalnych. Władze miasta wprowadziły ułatwienia dla młodych, średniozamożnych.
Biała sobota w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. 7 marca kobiety w wieku od 25 do 59 lat będą mogły wykonać bezpłatne badania cytologiczne.
Wielu mieszkańców miasta znalazło w swoim skrzynkach na listy informację, że teraz sami będą spisywać stan licznika gazowego. Mało tego, muszą też podać tę informację pod wskazany numer telefonu. Problem w tym, że liczniki w wielu blokach znajdują się tuż pod sufitem, a chyba nie każdy ma w domu drabinę. Poza tym liczniki często znajdują się w zamkniętych na klucz skrzynkach. To nie koniec niespodzianek, bo okazało się, że tak naprawdę licznik powinien spisać za nas listonosz. Powinien, ale...
W jakim stanie jest piotrkowska „mieszkaniówka”? Po pierwsze, zasób jest stary – w 80% ponad 100-letni. Po drugie, długi lokatorów ciągle rosną. Po trzecie, na lokale czeka w sumie 595 rodzin.
W niektórych miastach dopiero niedawno wprowadzono strefy płatnego parkowania, tymczasem w Piotrkowie za postój w centrum miasta trzeba płacić już od ponad 20 lat.
W piotrkowskiej Strefie Płatnego Parkowania pozamarzały parkomaty. Urządzenia przyjmują pieniądze, ale nie wydają biletów.
Minął termin na usunięcie plakatów wyborczych z przestrzeni publicznej. Pełnomocnicy wyborczy mieli na to 30 dni. Strażnicy miejscy, patrolując ulicę, zwracają uwagę, czy wszystko zostało uprzątnięcie.
Która z gmin powiatu piotrkowskiego powinna zainwestować w biogazownie, która może skorzystać ze źródeł geotermalnych nie tylko do rozwoju turystyki, ale i ciepłownictwa, która może myśleć o wykorzystaniu biomasy leśnej czy nadwyżek słomy?