A wszystko w ramach akcji Narodowego Czytania, którego bohaterką w tym roku stała się powieść Stefana Żeromskiego.
Pierwsze Obiady Czwartkowe zainicjował książę Adam Czartoryski na dworze Stanisława Augusta Poniatowskiego na wzór spotkań literackich jakie znał z Paryża, gdzie często przebywał wraz z rodziną. Spotkania te odbywały się raz w tygodniu, właśnie we czwartek i służyły nawiązaniu kontaktów z artystami, politykami i filozofami. Przeszły do historii, ponieważ stanowiły centrum kultury i niejako radę polityczną dla państwa. Do tej tradycji niejako odwołuje się firma Philipiak.
W piątek, 21 września w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej po raz kolejny odbyło się Narodowe Czytanie, tym razem „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.
Aż 77 bramek zobaczyli kibice, którzy przyszli we wtorek do piotrkowskiej Hali Relax, aby obejrzeć mecz Piotrkowianina z PGE Vive Kielce. Więcej bramek rzucili kielczanie, którzy ostatecznie wygrali ten mecz 45:32, ale do przerwy to był wyrównany pojedynek, ponieważ pierwsza połowa zakończyła się jednobramkową przewagą gości.
Samorząd obywatelski to jeden z głównych punktów programu wyborczego, który zaprezentowała kandydatka koalicji Platformy i . Nowoczesnej na prezydenta Piotrkowa, Marlena-Wężyk Głowacka. - Mieszkańcy powinni współdecydować o sprawach ważnych dla miasta - podkreśliła.
Zarówno w Polsce jak i na całym świecie osoby potrzebujące pożyczki coraz częściej zaczynają od odwiedzenia internetowych porównywarek finansowych. Z czego zatem wynika tak duża popularność serwisów pozwalających porównać oferty różnych firm i banków?
Od pierwszego października kierowcy nie muszą mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia OC. W razie potrzeby policjanci sprawdzą ich dane w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Tornistra, przedstawiciele Kuratorium Oświaty i Sanepidu sprawdzili jakie obciążenie codziennie spoczywa na plecach dzieci. W poniedziałek o godzinie 10.00 rozpoczęło się ważenie, w akcji udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej nr 3 w Piotrkowie.
Fundacja NU-MED działająca przy Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym w Tomaszowie Mazowieckim inauguruje lokalną akcję pozyskiwania włosów na peruki dla pacjentek onkologicznych. Dotychczas, organizowała zbiórki włosów, które przekazywane były Fundacji Rak&Roll. Wsłuchując się w głos darczyńców oraz w opinie salonów fryzjerskich, Zarząd Fundacji postanowił o prowadzeniu cyklicznych działań lokalnie, by móc wskazać w przyszłości podopiecznych, którzy dzięki zbiórce włosów otrzymali wsparcie. Trafiając na osoby życzliwe, kreatywne – powstał pomysł zorganizowania akcji inauguracyjnej w Piotrkowie Trybunalskim.
Jesteśmy dumni z naszych siatkarzy, którzy obronili tytuł mistrza świata, tym bardziej, że w składzie zwycięskiej drużyny znajduje się trzech zawodników PGE Skry Bełchatów: Grzegorz Łomacz, Artur Szalpuk i Jakub Kochanowski, tymczasem jedna z naszych lokalnych drużyn wznowiła rozgrywki. W II lidze zadebiutowali siatkarze Kasztelana Rozprza, którzy przegrali w pierwszym meczu z zespołem Wkręt-Met LKPS Borowno 1:3.