Artykuły do tagu: Nowość

Minionki i Elvis nadal na dużym ekranie w Piotrkowie
Minionki i ich nowe przygody to propozycja nie tylko dla rodzin z dziećmi, bo te żółte stworki mają też wielu fanów wśród dorosłych widzów. Poza tym na ekranach kin można w najbliższych dniach nadal będzie można obejrzeć historię Elvisa Presleya. A wśród nowości znalazł się także amerykański film "Czarny telefon".
Książka na weekend - kryminalne nowości na wiosnę
Jak wynika z danych piotrkowskiej Mediateki, najchętniej czytanymi gatunkami książek w Piotrkowie są powieści erotyczne i kryminały. W oczekiwaniu na te pierwsze przedstawiamy nowe kryminały rodzimych autorów. Co nowego znajdziemy w księgarniach, a po co zdecydowanie warto sięgnąć?
Jakie zmiany w szkołach od 1 września?
Obowiązkowe szafki na podręczniki, dostęp do wody pitnej oraz konsultacje w sprawie długości przerw - to tylko część zmian, które zaczną obowiązywać w szkołach od nowego roku szkolnego. Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło rozporządzenie w zakresie BHP, które nadaje uczniom nowe prawa.
Tak będzie wyglądać nowa Hawana
Oto wizualizacje nowego budynku, który zastąpi obiekt byłego kina Hawana w centrum Piotrkowa. Od ponad pięciu lat nic tu się nie działo, niebawem stara Hawana zniknie z powierzchni ziemi, a na jej miejscu stanie nowoczesna budowla.
Sen nocy letniej - Jerzego Włodzimierza Miszteli
Sen nocy letniej jak z Szekspira! Piękna proza o historii Naszego regionu, z doliny rzeki Luciąży...
Christopher Hope - Kochankowie mojej matki
Afryka, pierwsza połowa XX wieku. Kathleen Healey to kobieta wyzwolona – jest pilotem i znakomitym myśliwym. Wytrzymała na ringu trzy rundy z Ernestem Hemingwayem, zna plemienną Królową Deszczu, Bamadodi, pali cygara, a kochanków przyciąga do Johannesburga z całego kontynentu.
Majgull Axelsson - Ta, którą nigdy nie byłam
MaryMarie, wychowana w małym szwedzkim miasteczku, w rodzinie ofiary Holocaustu, wyrasta na zdolną studentkę, członkinię nieformalnego Klubu Bilardowego Przyszłość, zrzeszającego grupę przyjaciół z wczesnej młodości. Kobieta osiąga sukces zawodowy – staje się uznaną dziennikarką, a następnie ministrem. W rządzie zajmuje się między innymi problemem przemocy seksualnej i handlem żywym towarem. W jej życiu osobistym brakuje jednak szczęścia. Mąż, notoryczny kobieciarz, jest sparaliżowany po tym, jak w jednym ze wschodnioeuropejskich miast zostaje wyrzucony przez okno, najprawdopodobniej przez nieletnią prostytutkę. Gdy MaryMarie czuwa przy łóżku chorego, zastanawia się, co w tej sytuacji zrobiłaby Mary, a co Marie. Odpowiedź nasuwa się sama. Jedna – pozwoliłaby mu żyć, druga – odłączyłaby od respiratora... W tym miejscu drogi Mary i Marie rozchodzą się, ich losy – choć pozostają ze sobą w ścisłym związku – biegną w całkiem przeciwnych kierunkach…
David Albahari - Mamidło
Nagroda „NIN”, Nagroda Balkanica i Brücke-Preis Serbski emigrant pochodzenia żydowskiego mieszkający w Kanadzie, pisarz, słucha taśm, na których nagrał przed laty głos matki. Kiedy zmarła, a on szykował się do wyjazdu z pogrążonej w chaosie Jugosławii, w ostatniej chwili upchnął taśmy do walizki. Teraz – w spokojnej nowej ojczyźnie – wracają do niego tamte chwile, dźwięki, sytuacje. Spotkanie z językiem ojczystym staje się bodźcem do rozważań o własnej tożsamości, o mocy sprawczej słów, których codziennie używamy. Czy zdoła przekształcić w materiał literacki bolesne wspomnienia matki, zwłaszcza te związane z tragiczną historią Bałkanów? Czy będzie potrafił opisać losy tej niezwykłej kobiety?
“Wspólnota Anonimowych Alkoholików w Polsce. Alkoholowe dno i co to znaczy trzeźwieć”. Książka Ireneusza Kaczmarczyka powstała na podstawie osobistych badań autora nad grupami Anonimowych Alkoholików w Polsce. Jej przygotowanie zajęło autorowi blisko 10 lat. W tej chwili jest to jedno z najważniejszych źródeł wiedzy o Wspólnocie AA w Polsce. - Przez wiele lat próbowałem odpowiedzieć na pytanie, jak odbywa się ten proces, w którym ludzie wpadają w nałóg i zaczynają pić - mówi dr Ireneusz Kaczmarczyk.
18.04.2008 21:46
Paulina Grych - Schiza
W samym centrum Szczecina stoi blok mieszkalny, zbudowany na gruzach dawnego cmentarza. Paulina Grych na murze tego bloku notuje historie jego mieszkańców, tworząc swoistą antropologię niedoskonałości.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat