Masz gorączkę, duszności, kaszel? Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Jesteś seniorem i potrzebujesz recepty na lek, który bierzesz przewlekle? Potrzebujesz porady lekarza? Skorzystaj z teleporady!
Od 2 marca do osób, które ostatnio przebywały w szpitalu mogą zadzwonić ankieterzy na zlecenie NFZ. Zadając kilka pytań sprawdzą, czy pacjenci są zadowoleni z warunków leczenia i pobytu w placówce.
- Uruchamiamy całodobową infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia (800-190-590) o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem – poinformował w środę 26 lutego minister zdrowia Łukasz Szumowski. W Polsce nie ma dotąd potwierdzonego przypadku koronawirusa.
W Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim wdrożono w styczniu program naprawczy oraz monitoring rentowności poszczególnych oddziałów. Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu zapowiedział, że jeżeli rząd nie zastosuje się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego, zgodnie z którym to Narodowy Fundusz Zdrowia powinien pokrywać zadłużenie szpitali, a nie samorządy, możliwa jest likwidacja deficytowych oddziałów.
W środę 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. W określonych przypadkach recepty będą również wystawiane w postaci papierowej. Dotyczy to: recept w ramach tzw. importu docelowego, recept dla osób o nieustalonej tożsamości, recept transgranicznych (do końca 2020 r.), recept pro auctore i pro familiae (decyzja o wyborze postaci recepty – papierowej lub elektronicznej – należeć będzie do osoby wystawiającej), braku dostępu do systemu e-zdrowie, co może mieć związek m.in. z awarią tego systemu lub systemu gabinetowego/HIS czy brakiem dostępu do internetu.
Przed nami kilka świątecznych, wolnych od pracy, dni. Sprawdź, gdzie w czasie Bożego Narodzenia szukać pomocy lekarskiej.
Szef łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia nie popełnił przestępstwa. Sprawa - z zawiadomienia Zarządu Powiatu Piotrkowskiego - została umorzona przez prokuraturę.
Od 8 stycznia 2020 roku recepty w Polsce – z kilkoma, ściśle określonymi wyjątkami – będą mogły być wystawiane wyłącznie elektronicznie. Od tego dnia lekarz będzie miał obowiązek wystawić receptę elektroniczną.
W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie Trybunalskim ograniczono część planowanych zabiegów w dwóch oddziałach. Powodem są poniesione koszty finansowe oraz te przewidywane do końca 2019 roku.
Od 1 listopada kontrakt na świadczenia ginekologiczno-położnicze uzyskała poradnia ginekologiczna w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Umowa z NFZ zostanie podpisana do końca 2019 roku, a jej wartość na okres listopad - grudzień to 63 tys. 340 zł.