A to za sprawą pikniku dla rodzin zastępczych. Były zabawy z animatorką, zawody sportowe oraz tańce przy muzyce.
W czwartek w Piotrkowie rozpoczęło się pisemne przyjmowanie wniosków o dodatek węglowy. Zainteresowanie mieszkańców jest duże, choć długich kolejek nie ma.
Od 25 sierpnia, aż w trzech miejscach będzie można składać w Piotrkowie wnioski o wypłatę dodatku węglowego. O 3 tys. zł mogą się ubiegać gospodarstwa domowe, używające do ogrzewania węgla lub paliw zawierających co najmniej 85 proc. węgla kamiennego. Pieniądze przysługują również tym rodzinom, które już zakupiły węgiel. Warunkiem wypłaty jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków
Piotrkowianie składają wnioski o dodatek osłonowy. Dotychczas pobrano ich ponad 3000, a złożono ponad 700. Wypełnienie 10-stronicowego druku sprawia niektórym duże problemy. Z pomocą przychodzą pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim.
4 stycznia 2022 roku weszła w życie ustawa o dodatku osłonowym. Wnioski w tej sprawie w Piotrkowie Trybunalskim będą dostępne do pobrania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, a dokładniej w siedzibie Zespołu Dodatków Mieszkaniowych przy ul. Sienkiewicza 16A (w holu urzędu) od 14 stycznia. Również od tego dnia będzie można składać wnioski o dodatek osłonowy osobiście.
600 złotych podwyżki domagają się pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, którzy we wtorek zorganizowali strajk ostrzegawczy. Dyrekcja Ośrodka oraz Urząd Miasta przerzucają się nawzajem odpowiedzialnością za brak podwyżek.
21 listopada w całym kraju obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji w piątek prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak spotkał się z pracownikami placówek pomocy społecznej, aby podziękować za pracę na rzecz mieszkańców miasta.
Trwają prace nad nową Strategią Rozwiązywania Problemów Społecznych dla Miasta Piotrków Trybunalski. Będzie ona dokumentem wyznaczającym kierunki rozwoju w mieście na kolejne lata.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim, wspólnie z Dziennym Domem Pomocy Społecznej przy ul. Wojska Polskiego 127, przekaże potrzebującym potrawy wigilijne. W tym roku forma niesionej pomocy nieco się jednak zmieniła.
Pierwsze komputery trafiły do piotrkowskich rodzin zastępczych. Po wprowadzeniu obowiązkowej edukacji zdalnej, do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie docierały informacje o braku niezbędnego sprzętu w niektórych rodzinach. W związku z tym Urząd Miasta podjął decyzję o zakupie urządzeń dla nich i dla placówek sprawujących opiekę zastępczą.