Advertisement

Gdzie złożyć wniosek o wypłatę dodatku węglowego?

Czwartek, 18 sierpnia 2022472916
Od 25 sierpnia, aż w trzech miejscach będzie można składać w Piotrkowie wnioski o wypłatę dodatku węglowego. O 3 tys. zł mogą się ubiegać gospodarstwa domowe, używające do ogrzewania węgla lub paliw zawierających co najmniej 85 proc. węgla kamiennego. Pieniądze przysługują również tym rodzinom, które już zakupiły węgiel. Warunkiem wypłaty jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków
Gdzie złożyć wniosek o wypłatę dodatku węglowego?

Zgodnie z ustawą o dodatku węglowym, dodatek przysługuje gospodarstwu domowemu, w przypadku którego głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego. Warunkiem uzyskania dodatku węglowego będzie posiadanie wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) - czytamy na oficjalnej stronie Piotrkowa.

Wnioski o dodatek węglowy w formie papierowej będzie można składać od 25 sierpnia w godz. 8.00 - 15.00 do punktu przy ul. Sienkiewicza 16A (w siedzibie Zespołu Dodatków Mieszkaniowych).

 

Natomiast wnioski za pomocą środków komunikacji elektronicznej (w rozumieniu art.2 pkt 5 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług droga elektroniczną) można składać już od dziś (17.08). W przypadku chęci złożenia wniosku w formie elektronicznej należy wejść na stronę www.epuap.gov.pl, pismo ogólne do podmiotu publicznego, dołączyć do pisma wypełniony wniosek oraz podpisać elektronicznie np. Profilem Zaufanym i zaadresować do: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim.

 

 

Wypłata dodatku węglowego nie jest uzależniona od kryterium dochodowego rodziny (gospodarstwa domowego). Dodatek węglowy będzie wypłacany w formie przelewu na wskazany we wniosku rachunek bankowy, w terminie 30 dni od dnia złożenia wniosku, po otrzymaniu środków od Wojewody Łódzkiego - informuje Urząd Miasta.

 

Urzędnicy ostrzegają! Wnioski złożone po dniu 30 listopada 2022 r. pozostawia się bez rozpoznania.

 

Więcej informacji pod nr tel. 44 647 24 11. Wzór wniosku o dodatek węglowy do pobrania na piotrkow.pl.

 


Zainteresował temat?

2

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)18.08.2022 15:04

No nie odezwała się polska natura nawet Jak dają to też źle i przypomina się przysłowie który mówi że z mądrym to nawet warto zgubić A z głupim nie warto znaleźć

27


dekkers ~dekkers (Gość)19.08.2022 12:57

W formularzu jest miejsce do wpisania załączników do wniosku. Co należy dołączyć do tego wniosku???
Nigdzie nie znalazłem takiej informacji - internet milczy na ten temat...

31


Hmmm ~Hmmm (Gość)18.08.2022 12:05

Progi określające wysokość dopłat do węgla, gazu czy prądu to jawna kpina z ludzi. Ludzie, którzy pracują i uczciwie płacą podatki, nie kwalifikują się do dopłat. Rozumiem, że trzeba pomagać chorym, niepełnosprawnym, czy matkom samotnie wychowującym dzieci. .. Niestety standardowo najbardziej skorzysta patologia i bezrobotni,ktorym się nie chce pracować, bo socjal wyżywi.

73


Nieudacznicy rządzą ~Nieudacznicy rządzą (Gość)19.08.2022 06:46

Ludzie wyngiel je we wsi bierta kubełka ha ha.... Bareja

10


Seba rycerz nie orta ~Seba rycerz nie orta (Gość)18.08.2022 09:44

Ja jestem za tym by dostali te pieniądze a za 3 lata kontrolę i karę w wysokości 10000 zł za nie ekologiczne piece

38


go?ć_teresa ~go?ć_teresa (Gość)18.08.2022 10:53

Ja wniosek złoże na składzie węgla.

30


Rurur ~Rurur (Gość)18.08.2022 09:36

Wypłaty dodatków,wsparć, programów... A może obniżka podatków? A tak, to by oznaczało, że trzeba wydać swoje pieniądze, a to oznacza, że trzeba pracować.

102


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat