Czy na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości będziemy mieli wielki wybuch? Głos w sprawie zburzenia Pałacu Kultury i Nauki zabierają nie tylko członkowie rządu, ale i politycy lokalni. Także z Piotrkowa.
Referat Komunikacji Urzędu Miasta w Piotrkowie oraz Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Piotrkowie jutro będzie czynny krócej niż zwykle.
Opuszczony budynek nie pozwala na prowadzenie prac na ul. Próchnika w Piotrkowie. Wykonawca odmówił przejęcia placu budowy z uwagi na brak możliwości prowadzenia wykopów, ponieważ wiąże się to z naruszeniem konstrukcji budynku. Tak wynika z ekspertyzy przedstawionej przez wykonawcę inwestycji.
Czy dając żebrzącemu pieniądze nieświadomie wyrządzamy mu krzywdę, samemu pozbawiając się wyrzutów sumienia? Jak pomagać ludziom, którzy - jak twierdzą - znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i o pomoc proszą np. na ulicy?
Wydaje się, że towarzyszą uczniom od zawsze, że bez nich nie ma szkoły. Jak twierdzą niektórzy, są jednak niezgodne z ustawą. Co takiego? Prace domowe.
Południowo-wschodnia część placu Litewskiego w Piotrkowie zyska nową jakość. Ogłoszono już przetarg na wykonanie tej inwestycji.
Coraz więcej szkół podejmuje decyzję o wprowadzeniu zakazu używania telefonów komórkowych przez uczniów. Nie tylko na lekcjach.
Nie da się ukryć - studentów w Piotrkowie jest z roku na rok coraz mniej. Uczelni zresztą też.
Kogo od ponad 40 lat wkurza Borewicz? Co miał wspólnego Bronisław Cieślak ze słynną „Niewolnicą Isaurą”? I dlaczego sąsiedzi mieli narobić na wycieraczkę Jerzego Rogalskiego?
O tym i innych smaczkach zza kulis serialu „07 zgłoś się” mówią odtwórcy ról poruczników Borewicza i Jaszczuka.
Co to znaczy "kultowy film, kultowy serial"? Jaka jest definicja "kultowości"? I czy przypadkiem nie jest nadużywana? Na tak postawione pytania odpowiadał w Maglu m.in. porucznik Borewicz, czyli Bronisław Cieślak.