Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza dzieci w wieku 7 - 12 lat na Bajkowe ferie. W programie warsztaty teatralne, warsztaty plastyczne, warsztaty muzyczne, warsztaty taneczne, codzienny poczęstunek, pokaz na scenie i wystawa powarszatowa w każdy piątek.
Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do zrobienia sobie wspólnego zdjęcia w walentynkowej fotoramce.
Tegoroczna edycja konkursu komputerowego pt. "NIE przemocy w sieci!" pod patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Juliusza Wiernickiego cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży z piotrkowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Na tegoroczny konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac. 11 lutego 2025 roku w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu. Dzień wręczenia nagród został wybrany nieprzypadkowo, gdyż 11 lutego obchodzony jest w całej Europie Dzień Bezpiecznego Internetu, który został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2002 roku.
Doroczne spotkanie pracowników sektora kultury z województwa łódzkiego – Forum Instytucji Kultury Województwa Łódzkiego +/- Kultura – odbędzie się w dniach 13–14 maja 2025 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Organizatorem wydarzenia jest Łódzki Dom Kultury, który zaprasza na dwa dni pełne warsztatów, prelekcji i dyskusji.
Zapraszamy na wyjątkowe Walentynki. 14 lutego o godz. 17.45 w kościele parafialnym w Ręcznie odbędzie się koncert "Pieśń nad pieśniami" w wykonaniu Trio Eufania. Jest to projekt muzyczny Agnieszki Fiuk, będący muzyczną adaptacją biblijnej księgi "Pieśń nad pieśniami". Wstęp wolny.
Pierwszy z serii teatralnych spektakli z przesłaniem w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Teatr Świadome Opowieści z Warszawy zaprezentował przedstawienie dla dzieci pt. „Wesoła czarownica”. Poruszano w nim m.in. jak radzić sobie z problemem alkoholowym.
Mieszkańcy Piotrkowa i okolic wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu „Od Stambułu po Paryż, które pozostanie w pamięci na długo. Tematem przewodnim była podróż pociągiem przez Europę, z zaskakującymi zwrotami akcji. Na sam koniec, uczestnicy balu ruszyli na parkiet, co w połączeniu z niesamowitymi karnawałowymi kreacjami nadało wydarzeniu niesamowity i niezapomniany klimat.
W niedzielny wieczór, 2 lutego, odbył się wyjątkowy spektakl w reżyserii Tomasza Balcerka. Było to niezwykłe wydarzenie, które nie tylko dostarczyło artystycznych wrażeń, ale także uczciło 45-lecie pracy scenicznej jego twórcy.
W Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie odbyły się w piątek uroczystości upamiętniające 120 rocznicę strajku szkolnego. Organizatorami byli uczniowie i nauczyciele I oraz II Liceum Ogólnokształcącego. W Piotrkowie w 1905 roku największy strajk odbył się w gimnazjum męskim (obecne I LO) i żeńskim (II LO).
Tomasz Balcerek na scenie występuje od 7 roku życia, jako dziecko związany z piotrkowskim młodzieżowym zespołem "Szałaputy", wokalista zespołu "Taxi". Występował na festiwalu w Kołobrzegu. Ze swoją grupą taneczną Bik Kayk oraz Kontra był na wszystkich najważniejszych konkursach w Polsce i za granicą. Laureat wielu nagród i wyróżnień za swoją pracę artystyczną oraz na rzecz piotrkowskiej kultury m.in. 43. Złotej Wieży Trybunalskiej. Choreograf, wokalista, instruktor tańca, konferansjer i przede wszystkim postać, która nierozerwalnie związana jest z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Piotrkowie już od 45 lat.