"Kibicuj bezpiecznie" to program profilaktyczny do którego przystąpiła komenda policji w Opocznie. W ramach akcji odbyło się spotkanie z dyrektorami i nauczycielami. Specjaliści uczyli pedagogów jak rozmawiać z uczniami, żeby zachęcić ich do kibicowania fair play.
Na podstawie materiałów dowodowych pozyskanych przez bełchatowskich śledczych w sprawie pobicia, do jakiego doszło 9 maja tego roku trzech bełchatowian w wieku od 17 do 21 lat, sześciu pseudokibiców podejrzanych o ten czyn zostało objętych przez Prokuratora Rejonowego w Bełchatowie środkami zapobiegawczymi w postaci dozoru policyjnego oraz zakazami stadionowymi.
23-latek z powiatu tomaszowskiego wyładował agresję na samochodzie.
Bełchatowscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch pobić, do których doszło na osiedlu Przytorze, w rejonie ulicy Wojska Polskiego i Al. Wyszyńskiego oraz na osiedlu Binków, w okolicy parkingu przy ul. Budryka.
Z tym akurat problemem Piotrków się nie boryka. Z prostego powodu: na mecze piłkarskie w naszym mieście chodzi garstka kibiców. Trzy lata temu z zamieszkami na stadionie musiał sobie natomiast radzić Bełchatów gdy podczas finału Pucharu Polski starli się kibice Legii i Wisły.
Ostatnio dużo mówi się o bezpieczeństwie na polskich stadionach. Jedni twierdzą, że będzie to jeden z największych problemów podczas Euro 2012, inni uważają, że sytuacja wciąż się poprawia.
Mężczyźni w wieku od 20 do 27 lat podejrzani o udział w bójce pseudokibiców trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze sprawdzili kilka samochodów, którymi przemieszczali się zatrzymani. Podczas przeszukań zabezpieczyli m.in. pałkę teleskopową, rękawice, kominiarki i taśmy ochraniające wykorzystywane przy chuligańskich konfrontacjach. W tym dniu w Bełchatowie nie był rozgrywany żaden mecz.
Artykuł z poprzedniego numeru “TT” “Uczą kiboli, jak zadawać ból” odbił się szerokim echem w piotrkowskim środowisku kibicowskim. Oto jeden z tych głosów.
- Piotrków i powiat piotrkowski są narażone na niebezpieczeństwo ze strony przejeżdżających kibiców – twierdzi podinspektor Artur Wnuk, naczelnik Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie. Dzieje się tak ze względu na to, że krzyżują się tutaj główne drogi krajowe oraz przebiega linia kolejowa.
- Organizator mówił, jak zaatakować przeciwnika, co zrobić, aby jak najszybciej go załatwić, kopnąć, uderzyć – po prostu pokonać. Waliliśmy w worki, trenowaliśmy uniki, upadki.