Przez miesiąc nikt nie złożył wniosku do budżetu obywatelskiego 2016, wreszcie coś drgnęło, są bowiem dwa kolejne projekty, tym razem mieszkańcy proponują zagospodarowanie terenu przy bloku oraz budowę placu zabaw.
Wreszcie wpłynął pierwszy projekt zgłoszony do budżetu obywatelskiego 2016. Mieszkańcy Piotrkowa chcą budowy siłowni zewnętrznej na trawniku wzdłuż alei Concordii.
Jak dotąd do piotrkowskiego magistratu nie wpłynął żaden projekt w ramach budżetu obywatelskiego 2016, a takie wnioski można składać już od miesiąca.
13 radnych głosowało za, 8 wstrzymało się od głosu. Wynik głosowania oznacza, że prezydentowi miasta Krzysztofowi Chojniakowi Rada Miasta Piotrkowa udzieliła absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2014.
Udzielenie prezydentowi Piotrkowa Trybunalskiego absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2014 rok będzie jednym z głównych punktów środowej sesji Rady Miasta.
Czy sulejowianie będą mieli własny budżet obywatelski? Rezolucję w tej sprawie złożył do przewodniczącego Rady Miast, radny Sebastian Gaik.
Dziś (30 kwietnia) w Piotrkowie Trybunalskim startuje druga odsłona budżetu obywatelskiego. Przyjmowanie propozycji projektów potrwa do 15 czerwca.
Dodatkowe 1,5 miliona złotych na inwestycje przeznaczą w tym roku władze gminy Grabica, pieniądze pochodzą z nadwyżki budżetowej. Zmiany do budżetu wprowadzono na ostatniej sesji Rady Gminy.
Obniżenie wieku głosujących do 16 lat to jedna z najważniejszych zmian drugiej edycji budżetu obywatelskiego, o wprowadzeniu którego zdecydowali piotrkowscy radni.
Wszystko wskazuje na to, że głosowanie w ramach piotrkowskiego budżetu obywatelskiego 2016 będzie się odbywać na innych zasadach niż dotychczas. Piotrkowscy radni będą dyskutować na temat zmian w tym projekcie podczas jutrzejszej sesji Rady Miasta.