Od poniedziałku możemy odwiedzać lokale gastronomiczne, ale wizyty w nich odbywają się na specjalnych zasadach. Przy jednym stoliku może przebywać rodzina lub osoby mieszkające razem. W innym przypadku przy stoliku powinny siedzieć pojedynczy klienci, chyba, że odległości między nimi wynoszą min. 1,5 m i nie siedzą naprzeciw siebie. Wyjątkiem są stoliki, w których zamontowano przegrody, np. z pleksi, pomiędzy osobami. Restauratorzy podkreślają, że nie mają możliwości skontrolowania stopnia pokrewieństwa gości i zastanawiają się, kto poniesie ewentualne konsekwencje złamania przepisów.
Urząd Miasta zdecydował o przekazaniu 300 tys. zł piotrkowskim parafiom na realizację zadań z zakresu ochrony i konserwacji zabytków. Pomimo trwającej epidemii i wiążącemu się z nią uszczupleniu miejskiej kasy, udało się utrzymać kwotę dofinansowani na poziomie z ubiegłych lat, a pieniądze trafią łącznie do 8 wspólnot - 6 katolickich, prawosławnej i ewangelicko-augsburskiej.
Piotrkowianie zrzeszeni w łódzkiej stajni Mustang Klub Polska spotkali się w Garage 313, by omówić plany na nadchodzący sezon. Podkreślali, że pomimo epidemii i odwołania największych imprez motoryzacyjnych w całym kraju, nie tracą nadziei i planują organizację zlotu w naszym regionie jeszcze tego lata, oczywiście jeśli przepisy na to pozwolą.
Po dwumiesięcznej przerwie w przyjmowaniu gości i realizowaniu zamówień tylko na wynos lub dowóz większość piotrkowskich lokali gastronomicznych jest ponownie otwarta. Było to możliwe dzięki zniesieniu kolejnych rządowych obostrzeń od 18 maja. Liczni restauratorzy wykorzystali przerwę w funkcjonowaniu na odnowienie i wyremontowanie lokali, a w ostatnich dniach na dostosowanie się do nowych norm sanitarnych. Niektóre ogródki już są gotowe i czekają na gości, w części lokali jednak wciąż trwa ich budowa oraz ostatnie prace wewnątrz. Wszyscy zapowiadają pełną gotowość do końca maja. Sprawdziliśmy jakie zmiany musiała wdrożyć branża gastronomiczna.
„Muzeum Marcepanów – kulinarna przeszłość i teraźniejszość”, „Piotrkowskie legendy w sieci”, "II Festiwal Sztuki Muzycznej", "Przestrzeń otwarta/zamknięta. Cykl wystaw wirtualnych" oraz „Piotrków, którego nie znacie” to piotrkowskie projekty, które w czasie pandemii otrzymają wsparcie z programu pomocowego „Kultura w sieci”, zorganizowanego przez Narodowe Centrum Kultury, a sfinansowanego z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wspomniane projekty są jednymi z 1182 z całego kraju, jakie otrzymają dotację. Łącznie do NCK wpłynęły 5984 wnioski.
Amatorzy sportów ekstremalnych będą mogli dostarczyć sobie wkrótce adrenaliny na pumptracku, czyli torze do wyczynowej jazdy na rowerze. Całość powstanie w Barkowicach w pobliżu już istniejącego tam boiska.
Do Sulejowa trafiła kolejna porcja żywności przekazana w ramach Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej. Paczki będą wydawane w ciągu kilku najbliższych dni. Jednak w związku z epidemią koronawirusa odbiorcy będą umawiani na indywidualne godziny odbioru paczek. Będą się z nimi kontaktowali pracownicy socjalni.
Spodnie to obowiązkowy element w każdej damskiej szafie. Jakie jednak wybrać na wiosnę? Które fasony spodni będą najmodniejsze w najbliższym sezonie? Sprawdźmy, jakie stylizacje stworzymy na podstawie wybranych modeli.
Uniwersalne materace 100x200 wyposażone w sprężyny możemy podzielić na dwie grupy: kieszeniowe oraz bonellowe. Sposób działania sprężyn jest tutaj zupełnie inny i wpływa na nasz komfort podczas snu. Czym różnią się materace kieszeniowe od bonelowych? Które z nich są wygodniejsze?
Na pewno najbliższe wakacje będą się koncentrowały na rynku krajowym i do tego też zachęcamy. Turystyka krajowa może przeżywać swój rozkwit – powiedział wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy podczas sobotniego otwarcia sezonu turystycznego w Małopolsce.