Drużyna Reprezentacji Piotrkowa nie okazała się gościnna dla Reprezentacji Sejmu. W meczu piłki nożnej rozegranym w Hali Relax gospodarze pokonali parlamentarzystów 8:3.
Dwaj młodzi mężczyźni zginęli w wyniku potrącenia przez pociąg na torowisku dworca PKP w Piotrkowie. Do wypadku doszło dziś przed godz. 5 rano.
Jak blisko jest Andrew Tarnowskiemu do Mickiewicza? Ostatni mazur, jak Ostatni zajazd na Litwie, przedstawia zmierzch pewnego świata. Tarnowski opowiada o polskiej przedwojennej arystokracji, opisując XX-wieczne dzieje swojego rodu i rodzin z nim skoligaconych.
Przełożeni major Kamieńskiej doceniają jej profesjonalizm i tzw. szósty zmysł. Nic zatem dziwnego, że postawili przed nią wyjątkowo trudne zadanie - ma zapobiec planowanemu morderstwu. I co ciekawe, nie chodzi tu wcale o uratowanie życia przyszłej ofierze!
Marc Chagall – malarz, grafik, rysownik, ilustrator, fotograf, pisarz, poeta – to jeszcze nie koniec listy. Pracował z największymi artystami XX wieku, ale do końca życia pozostał biednym, rosyjskim Żydem,
który najlepiej się czuje, rozmawiając z ludźmi w języku swojego dzieciństwa. Jak naszkicować portret genialnego malarza? Jonathan Wilson próbuje tej sztuki z powodzeniem. Barwne, plastyczne opisy sprawiają, że równie łatwo przenosimy się z Chagallem do dziewiętnastowiecznej Rosji, jak do Paryża początków
XX wieku, lub do Nowego Jorku lat czterdziestych. Anegdoty, smakowite szczegóły, wreszcie fakty,
na ujawnienie których nie każdy biograf by się zdecydował – to wszystko sprawia, że książka Wilsona jest wciągającą opowieścią o życiu geniusza.
Dla Benny’ego, dwunastoletniego Irlandczyka, przeprowadzka do Afryki to prawdziwa katastrofa. W Tunezji nikt nie ma pojęcia o jego ukochanym sporcie - hokeju na trawie, w szkole uczy para zdziecinniałych hippisów, a nowi koledzy najwyraźniej uwielbiają wkuwanie. Na szczęście Benny poznaje Omara . Tunezyjczyka, który mieszka niedaleko, w samodzielnie skleconym szałasie. Chłopcy stają się przyjaciółmi, a potem postrachem całego osiedla. Rzeczywistość wystawi ich na poważną próbę . w imię przyjaźni narażą się nie tylko strażnikom miejskim, ale także rodzicom Benny’ego i policji. Czy spryt i zuchwałość wystarczą, by po raz któryś wybrnąć z kłopotów?
Na ostatniej sesji piotrkowskiej Rady Miasta przedstawiciel jednego z klubów przedstawił śmiałą propozycję - niech samorządowcy zasiadający w RM przekazują 50 % swojej diety na cele charytatywne. Co miesiąc! Czy to piękna, z czystych pobudek wynikająca, wiosenna inicjatywa, czy może tani chwyt pod publiczkę?
Stadion Concordii przy ul. Żwirki przejdzie gruntowną modernizację - zapewniają władze miasta. Czy nie będzie jednak za późno? Drużyna piłkarska Concordii może bowiem awansować już w tym sezonie do pierwszej lub drugiej ligi. Wtedy nie będzie mogła rozgrywać spotkań w Piotrkowie ze względu na przestarzały obiekt.
Czy 10 marca 2008 r. przejdzie do historii naszego miasta jako dzień narodzin nowego gmachu biblioteki w Piotrkowie?
W poniedziałek po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć koncepcję architektoniczną nowej książnicy. Należy dodać, że koncepcję śmiałą, przemyślaną i ciekawą. Uczciwie należy podkreślić, że także dość drogą w realizacji.
Zaprezentowana w poniedziałek w dotychczasowym gmachu biblioteki przy ulicy Jerozolimskiej koncepcja architektoniczna jest trzecią z kolei przedstawioną przez Biuro Projektów Budownictwa Ogólnego "Budopol" SA.
Pierwszy krok do remontu i przebudowy stadionu Concordii. Miasto podpisało umowę na opracowanie projektu modernizacji stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego. Wykonawca zobowiązał się do wykonania tego projektu w ciągu 120 dni od momentu podpisania umowy.
- Ciężko mi się wypowiadać - mówi prezes klubu Dariusz Dzwonnik.
- Mam wyrzuty sumienia, ze namówiłem działaczy by przekazać ten teren miastu - dodaje. Wątpi, by udało się skończyć przebudowę przed kolejnym sezonem.