Podczas 6 dni majowego długiego weekendu (28 kwietnia – 3 maja) policjanci odnotowali na terenie województwa łódzkiego 46 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, 54 osoby zostały ranne. Niestety mimo policyjnych apeli, aby nie siadać za kierownicę po spożyciu alkoholu, funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 126 nietrzeźwych kierujących.
2 maja wojewoda odwołał pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Łódzkiego.
Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, alarm przeciwpowodziowy został ogłoszony w dwóch gminach naszego powiatu.
W najbliższą sobotę 29 kwietnia w godzinach od 9.00 do 14.00 na drodze krajowej nr 1 w rejonie Głuchowa (na 379 kilometrze trasy) naprawiane będą bariery energochłonne. Na jezdni prowadzącej do Łodzi, na odcinku około 300 metrów zostanie zajęty lewy (szybki) pas ruchu. W miejscu prowadzonych prac będzie obowiązywało ograniczeni prędkości do 50 km/h.
Zbliża się majówka. Przypominamy, że warto mieć EKUZ podczas weekendowych eskapad po Europie. Liczba kart wydawanych w siedzibach łódzki oddział NFZ wzrasta z każdym dniem, zostały 3 dni, żeby wyrobić EKUZ przed 1 maja.
Policjanci zatrzymali 13 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie pozbawiali wolności kobiety znajdujące się w krytycznej sytuacji życiowej. Grupa zajmowała się też wprowadzaniem do obrotu narkotyków, przestępstwami przeciwko wolności seksualnej i przeciwko mieniu. Do policyjnego aresztu trafiło 10 mężczyzn w wieku od 19 do 46 lat oraz 3 kobiety w wieku 24, 36 i 58 lat. Sąd na wniosek Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim tymczasowo aresztował 4 podejrzanych.
Poznawanie Łodzi i warsztaty artystyczno-ekologiczne przeznaczone dla ponad 600 dzieci i młodzieży w wieku 7-14 lat z 32 gmin województwa łódzkiego to najważniejsze założenia „Lokomotywą po wiedzę – projektu ekologiczno-artystycznego dla dzieci
z województwa łódzkiego”, którego organizatorem jest Łódzki Dom Kultury.
Po tym jak Narodowy Fundusz Zdrowia rozesłał do swoich klientów pisma w sprawie abolicji, w ZUS-ie pojawiło się więcej osób porządkujących zapisy na koncie pod względem ubezpieczenia zdrowotnego.
2 kwietnia minęło 20 lat od uchwalenia Konstytucji RP. Z tej okazji we wtorek w Centrum Idei ku Demokracji w Piotrkowie na okolicznościowej sesji zebrali się radni Sejmiku Województwa Łódzkiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Józef Zych, b. marszałek Sejmu i prof. Andrzej Rzepliński, b. prezes Trybunału Konstytucyjnego. Zabrakło nowej prezes TK i przedstawicieli rządu.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych apeluje do osób, które korzystając ze zmiany przepisów, myślą o tym, by przejść na emeryturę od października. W województwie łódzkim ok. 20% potencjalnych emerytów nie ma jeszcze obliczonego kapitału początkowego. - Apel kierujemy szczególnie do kobiet z 1957 rocznika i mężczyzn z 1952 rocznika – mówi rzecznik ZUS-u.