TERAZ21°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Piotrkowskie gimnazja wypadły gorzej niż podstawówki

MonPaw
MonPaw czw., 18 czerwca 2009 11:18
Piotrków oraz powiat piotrkowski wypadł w gimnazjalnym teście gorzej niż podstawówki w sprawdzianie kończącym pierwszy etap edukacji – tak wynika z raportu Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi.
W tym roku test gimnazjalny składał się z trzech części. Tradycyjnie dwie pierwsze to humanistyczna i matematyczno-przyrodnicza. Nowością w tym roku był test z języka obcego. Traktowany był jednak… “testowo” i przez kolejne dwa lata nie będzie brany pod uwagę podczas przyjęć uczniów do szkół ponadgimnazjalnych.

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Raport Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi określa tegoroczny egzamin części humanistycznej jako “umiarkowanie trudny”. Przeciętny wynik w okręgu łódzkim to 31,31 – czyli 63% możliwych do zdobycia punktów. Jest on procentowo większy niż w podstawówkach, jednak w zestawieniu powiatów i miast łódzkiej OKE nie daje już tak wysokiego miejsca, jak pokazywał raport sprawdzianu szóstoklasistów.


Test części humanistycznej sprawdzał poziom opanowania umiejętności czytania i odbioru tekstów kultury oraz tworzenie własnego tekstu. Podobnie jak w poprzednich latach, zdający mieli większe trudności z zadaniami sprawdzającymi umiejętność tworzenia tekstu.
Tegoroczny średni wynik uzyskany przez gimnazja z terenu Piotrkowa to 30,77 punktów i jest on nieco niższy niż ten z roku ubiegłego. Z kolei w powiecie piotrkowskim wynik jest lepszy od ubiegłorocznego o ponad pół punktu i wynosi w tym roku 30,44. Na tle pozostałych powiatów i miast umieszczonych w raporcie OKE w Łodzi Piotrków i powiat prezentują się… przeciętnie. Najwyższy wynik uzyskały Kielce – 34,24 punktów. Na drugim miejscu znalazły się Skierniewice, a następnie Łódź.

 

Podobnie jak część pierwszą egzaminu, raport OKE w Łodzi określa test matematyczno-przyrodniczy jako "umiarkowanie trudny". Średni wynik wyniósł 25,94, co stanowi 52% wszystkich możliwych do uzyskania punktów. Test badał umiejętne stosowanie terminów, pojęć i procedur z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, wyszukiwanie i stosowanie informacji, wskazywanie i opisywanie faktów, związków i zależności oraz stosowanie zintegrowanej wiedzy i umiejętności do rozwiązywania problemów. Najlepiej gimnazjaliści poradzili sobie z wyszukiwaniem i umiejętnością zastosowania informacji, najgorzej zaś z zastosowaniem zintegrowanej wiedzy i umiejętności w rozwiązywaniu problemów.
Wynik piotrkowskich gimnazjów w tej części egzaminu wyniósł 26,81 punktów i był o ponad punkt gorszy niż w ubiegłym roku.

więcej w nr 25

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 2

    reklama

    Dla Ciebie

    21°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio