Podczas przemarszu przez miasto rozważano tajemnice bolesne różańca oraz śpiewano pieśni religijne. Na zakończenie o godz. 11:00 mężczyźni wzięli udział we wspólnotowej Mszy Świętej w kościele św. Jacka i św. Doroty.
Idea Męskiego Różańca jest ściśle związana z nabożeństwami pierwszych sobót miesiąca, mających na celu wynagradzanie Maryi zniewag przeciw Jej Niepokalanemu Sercu. Rozważania tajemnic różańcowych pozwalają nam pochylić się z refleksja nad jakością naszego życia jako mężów, ojców, synów, pracowników lub pracodawców. Jest to też rodzaj rachunku sumienia i sposobu na identyfikację własnych niedomagań oraz skuteczną walkę z nimi. Forma modlitwy w przestrzeni miejskiej jest również rodzajem świadectwa i dzieleniem się z innymi tym, co uważamy za bardzo ważne - wiarą, nadzieją i miłością. Spotykając się co miesiąc wypełniamy słowa Pana Jezusa, który niejednokrotnie nawoływał uczniów do dawania świadectwa i podejmowania misji. Zalecenia naszego Mistrza zapisane m.in. w piątym rozdziale Ewangelii wg. Świętego Mateusza, staramy się realizować nie tylko raz w miesiącu, lecz każdego dnia - w domu, pracy, szkole lub na uczelni. Zaś Maryja zawsze kieruje nasz wzrok na Jej Syna, mówiąc jak podczas wesela w Kanie - «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie» - wyjaśniają organizatorzy.
Kolejny Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się w pierwszą sobotę października. Do akcji może przyłączyć się każdy.