Advertisement

Więcej czasu na wymianę "kopciuchów"

Strefa FMŁódzkie Czwartek, 30 czerwca 2022296417
Mieszkańcy województwa łódzkiego, którzy planują wymienić źródła ogrzewania swoich domów na bardziej ekologiczne, będą mieli na to więcej czasu. Marek Mazur, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego przypomniał o tym w środę (29.06.2022) na antenie radia Strefa FM.
fot.: freepik.com fot.: freepik.com

Według dotychczasowych rozporządzeń, mieszkańcy Łódzkiego mieli wymienić stare piece do końca 2022 roku. 

Jako jeden z pierwszych samorządów wojewódzkich, już w 2017 roku podjęliśmy decyzję o uchwaleniu ustawy antysmogowej i rzeczywiście pierwotnie chcieliśmy pozbyć się "kopciuchów" do końca tego roku. Zmieniła się jednak od tego czasu sytuacja na rynku paliwowym, energetycznym. Wznowiliśmy więc dyskusję na ten temat i przeprowadziliśmy konsultacje społeczne. Przygotowaliśmy dzięki temu projekt uchwały, który zakłada wydłużenie terminu wymiany starych źródeł ciepła do końca 2024 roku - mówi radny Marek Mazur. 

 

Propozycja projektu uchwały zakłada, że wszystkie źródła ciepła, które zostały opisane w rozporządzeniu z 2017 roku, a miały być wymienione do konkretnego terminu, będą mogły służyć właścicielom dłużej o 2 lata.

 

Najbliższa sesja Sejmiku Województwa Łódzkiego zaplanowana jest na sierpień. Być może wtedy radni zdecydują się na przegłosowanie opisywanych zmian.


Zainteresował temat?

1

3


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Bulfrog 1 ~Bulfrog 1 (Gość)01.07.2022 14:21

Pan Marek Mazur sam wprowadzał to postanowienie o kopciuchach i ich wymianie głosując w sejmiku za tym terminem wymiany . A teraz łaskawca robi z nas durni chce być taki dobry. Proponuję mu współfinansowanie tej wymiany . Te chore pomysły Unii Europejskiej tak bardzo przecież popiera. Atu nagle przed wyborami poczuł szansę na przypomnienie o sobie.

00


dino2 ~dino2 (Gość)01.07.2022 12:27

Gratuluję pomysłu.Wymieniłem stary piec na nowy na pellet,pozbyłem sie nadwyżki węgla z ub.roku.Teraz okazało się,że zostałem fajnie wydymany.Państwo bezradni,zgadnijcie kto powiedział,,wam kury szczać prowadzać a nie rządzić tym krajem''.

00


go?ć_janusz ~go?ć_janusz (Gość)30.06.2022 08:23

Wymienię piec jak państwo pokryje mi opłaty za "opał" do KOŃCA życia

81


Lolo ~Lolo (Gość)30.06.2022 08:07

Ciekawe skąd emeryci mają mieć pieniądze na wymianę pieca. Może z tych podwyżek emerytur co "dał pis", a może będą dorabiać zbierając chrust, a jeszcze mogą wziąć kredyt i spłacać go do końca nędznego życia, które im również podarował pis.

103


antykapitalista ~antykapitalista (Gość)30.06.2022 17:41

Już wymieniają piece emeryci za 1300 zł emerytury... szczególnie w drewniakach i małych domkach :) Ściema to wszystko.

50


spoko ~spoko (Gość)30.06.2022 10:44

ŁASKAWY pan ,pozwolił ,,,,,, co za głupota ,mam wyrzucić sprawny ,zdrowy piec w którym palę drewnem /mam włsny las/ i mam kupić drogi wynalazek ,który przy -10 zacznie grzać GRZAŁKAMI /na prąd/ i ja mam za to płacić ?

131


gość 13y ~gość 13y (Gość)30.06.2022 13:44

Autorowi artykułu nie brakuję humoru.

50


Bolek ~Bolek (Gość)30.06.2022 12:02

Najlepsi są takie wieśki co dach pełen paneli, a pali w kopciuchu i zadymia okolice i panele, co te ludzie mają we łbach

43


Jego Ekscelencja ~Jego Ekscelencja (Gość)30.06.2022 08:49

Uważam że dobrze się stało, bo groszek cholernie drogi i niedostępny, pelet drzewny i olej opałowy tak samo. Z innej beczki, to w najlepsze trwa zaganianie stada, za pomocą mediów, w tzw zero emisyjne ogrzewanie, za pomocą pomp ciepła, ale prawie wcale nie piszą że przy niskich temperaturach zewnętrznych, włączają się grzałki elektryczne i jest praktycznie grzanie domu prądem, a z drugiej strony wiadomo że prąd już niedługo ogromnie zdrożeje. Pompy ciepła w starych budynkach to jak jazda w zimie kabrioletem bez dachu. Ale każdy niech decyduje sam za siebie, ja nadal będę używał piec starej generacji, i nie żaden jakiś tam kopciuch (wymysł i nowomowa).

110


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)30.06.2022 09:36

ostatnio składam wniosek emisyjność budynku i tak rozmawiamy o piecach a pani mówi ,że to wszystko ściema i wróci wszystko po staremu piece eko wcale nie są eko bo zużywają dużo prądu do obsługi a na wylocie spalin z pieca jest elektryczny wyciąg bo inaczej dym sam nie wyjdzie z niego to po wuja komu taki piec sie pytam ja nie wymieniałem i nie wymienię powiem wprost w piecu to trzeba umieć palić to mało się spali i dymu nie będzie za wiele

60


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat