Słodko-gorzki wieczór w hali Relax

Czwartek, 21 marca 20247
Po raz drugi w tym sezonie Piotrkowianin nie dał rady pokonać Energi MKS Kalisz. Przyjezdni środową wygraną 26:20 zapewnili sobie awans do fazy play-off w Orlen Superlidze. Natomiast czołowa ósemka oddaliła się od podopiecznych Michała Matyjasika. W przerwie spotkania odbyła się ceremonia wręczenia złotych medali Juniorom Młodszym Piotrkowianina za wygranie Łódzkiej Ligi Juniorów Młodszych.

Pierwsza połowa była wyrównana z lekkim wskazaniem na Energę MKS. To goście rzucili pierwszą bramkę i to oni zeszli do szatni z jednobramkowym prowadzeniem (11:10). Wynik tej części gry ustalił doświadczony kołowy Mateusz Kus.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Wciąż trwała wyrównana walka, ale tylko do 43. minuty, kiedy na tablicy widniał wynik 15:16. W tym momencie zespół Michała Matyjasika praktycznie stanął, a przyjezdni zaczęli wypracowywać sobie coraz większą przewagę. Ostatecznie wygrali 26:20, a najlepszym zawodnikiem spotkania został zdobywca ośmiu bramek Matija Starcevic.

My nie zagraliśmy dziś źle w obronie, ale to, co zaprezentowaliśmy w ataku, to był dramat. Popełniliśmy 15 błędów i nie rzuciliśmy szesnastu akcji. Tak się nie da wygrać meczu. Nie jest to ważne, gdzie my będziemy grać w końcówce sezonu - czy w play-offach, czy w play-outach. My musimy wrócić do swojej dobrej gry - powiedział Michał Matyjasik, trener Piotrkowianina.

Do końca fazy zasadniczej pozostały już tylko dwa mecze do rozegrania. Piotrkowianin do fazy play-off traci 3 punkty, więc o grę z najlepszymi na koniec sezonu może być już ciężko.

Gorzki wieczór dla kibiców Piotrkowianina, osłodzili młodzi piłkarze ręczni piotrkowskiego zespołu. W przerwie spotkania Juniorzy Młodsi otrzymali złote medale za wygranie Łódzkiej Ligi Juniorów Młodszych, w której nikt nie zdołał ich pokonać w aż 12 rozegranych spotkaniach. Dzięki temu uzyskali oni przepustkę do 1/16 finałów Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Jest to coś niesamowitego. To jest taka chwila, która nie zdarza się często. Wielki zaszczyt dla nas - mówi Filip Woźniak, junior młodszy - Na pewno towarzyszy nam uczucie szczęścia. Jednak ten medal w pełni nas nie satysfakcjonuje. Na pewno będziemy celować jeszcze wyżej - mówi Piotr Gozdek, junior młodszy.

O sukces na arenie ogólnopolskiej młodzi szczypiorniści powalczą już w najbliższy weekend (22-24.03) przed własną publicznością w hali ZSP nr 4 przy ul. Sienkiewicza 10 w Piotrkowie. O przepustkę do 1/8 finałów Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych zagrają cztery drużyny, z czego dalej awansują tylko dwa zespoły.

Piotrkowianin - Energa MKS Kalisz 20:26 (10:11)

Piotrkowianin: Kot, Chmurski - Wawrzyniak, Stolarski 1, Matyjasik 3, Szopa 2, Wadowski, Swat, Żyszkiewicz 3, Runowski 1, Filipowicz, Surosz 4, Pożarek, Mosiołek 2, Grzesik 1, Kowalski 3.