Przegrana po zaciętym boju

MKS Piotrcovia Czwartek, 09 maja 20240
Piotrcovia przegrała z KPR Gminy Kobierzyce 24:25 (10:9) w zaległym pojedynku 26. Serii ORLEN Superligi (runda finałowa) i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu nadal traci pięć punktów do Młynów Stoisław Koszalin, które zajmują piąte miejsce w tabeli. Zespół Agaty Cecotki zagrał z kandydatem do srebrnego medalu mistrzostw Polski bardzo dobry mecz, a o wygranej przyjezdnych zdecydowało sportowe szczęście w końcówce.

Przez pierwsze trzydzieści minut wynik oscylował wokół remisu, ale częściej na prowadzeniu była Piotrcovia. Gospodynie zeszły do szatni z jednobramkowym prowadzeniem 10:9, a niski wynik pierwszej odsłony to zasługa bramkarek, a także dobrej gry w defensywie obu drużyn.

KPR Gminy Kobierzyce zdawał sobie sprawę z tego, że tracąc punkty w Piotrkowie mocno ogranicza swoje szanse na srebrny medal. Dlatego też podkręcił w drugiej połowie tempo. Piotrcovia nie zamierzała jednak odpuszczać i kibice byli świadkami niesamowicie emocjonującej końcówki. W roli głównej wystąpiła Beata Kowalczyk. Doświadczona bramkarka Kobierek obroniła w ostatniej minucie dwie piłki i przyjezdne mogły cieszyć się z wygranej 25:24.

Piotrcovia - KPR Gminy Kobierzyce 24:25 (10:9)

Piotrcovia: Suliga, Sarnecka - Waga 7/4, Królikowska 4, Sobecka 4, Schneider 3, Polaskova 3, Radushko 2, Mokrzka 1/1, Grobelna, Szczepanek, Trbovic, Szczukocka.
Rzuty karne: 5/6
Kary: 10 min (Polaskova x2, Schneider, Radushko, Sobecka)

KPR Gminy Kobierzyce: Saltaniuk, Chojnacka, Kowalczyk - Drażyk 8/4, Buklarewicz 4/1, Smolinh 4, Ważna 4, Domagalska 2, Janas 2, Cygan 1, Kocińska, Kucharska, Melekestseva.
Kary: 6 min (Ważna x2, Melekestseva)

12 maja (niedziela) o 16:00 Piotrcovia zagra w Gnieźnie z MKS URBIS, a sezon zakończy domowym pojedynkiem z Młynami Stoisław Koszalin (sobota - 18 maja, 18:00)