Piąte miejsce nadal realne

MKS Piotrcovia Poniedziałek, 13 maja 20246
Piłkarki ręczne Piotrcovii sprawiły swoim kibicom bardzo miłą niedzielną niespodziankę. Wygrały w Gnieźnie z miejscowym MKS URBIS 32:25 (19:12) i tym samym zachowały szansę na zajęcie piątego miejsca na koniec sezonu. Tak się stanie jeśli drużyna Agaty Cecotki pokona w ostatnim meczu we własnej hali Młyny Stoisław Koszalin. W Gnieźnie przewaga naszego zespołu nie podlegała dyskusji. Piotrcovia wreszcie zagrała całe spotkanie bez przestojów i to przyniosło trzy punkty.

Tylko raz - w pierwszej minucie spotkania gospodynie były na prowadzeniu. Piotrcovia szybko wyrównała na 1:1, a później to drużyna Agaty Cecotki dyktowała warunki gry. W 10. minucie, po rzucie Tau Schneider, nasz zespół wygrywał 7:4, a po kwadransie było 10:6. Piotrcovia grała szybko, widowiskowo i przede wszystkim skutecznie. Do przerwy było 19:12 dla naszych szczypiornistek.

Po zmianie stron gra się nieco wyrównała. Zespół z Gniezna próbował jeszcze powalczyć o punkty i nieco zniwelował straty z pierwszej połowy. W 48. minucie było nawet 23:26, ale to wszystko na co stać było tego dnia drużynę trenera Roberta Popka. Piotrcovia w końcówce raz jeszcze złapała właściwy rytm, rzuciła kilka bramek i wygrała 32:25. Klasą dla siebie była Lucyna Sobecka. Rzuciła aż dziewięć bramek i wybrana została najlepszą zawodniczką spotkania.

MKS URBIS Gniezno - Piotrcovia 25:32 (12:19)

Piotrcovia: Suliga, Sarnecka - Raduhsko 1, Szczukocka 1, Polaskova 2, Królikowska 1, Grobelna 2, Sobecka 9, Szczepanek 6, Trbovic 3, Waga 3, Schneider 4.
Rzuty karne: 4/5
Kary: 10 min (Schneider x2, Waga, Sobecka, Polaskova)

Ostatni mecz sezonu Piotrcovia rozegra 18 maja o 18:00 z Młynami Stoisław Koszalin. Jeśli nasz zespół pokona rywala w regulaminowym czasie to zajmie piąte miejsce na koniec sezonu. Już teraz serdecznie zapraszamy kibiców.