Promocja albumu "Artyści Szkła Piotrkowskiego" w ODA

Czwartek, 28 września 20230
Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie zaprasza 30 września na spotkanie podsumowujące projekt "Artyści Szkła Piotrkowskiego" połączone z promocją albumu dokumentującego wystawę.
fot.: ODA fot.: ODA

 Na wystawie prezentowane były prace projektantów szkła związanych z Piotrkowem i legendarną hutą "Hortensja". Ekspozycję współtworzyły szklane dzieła Stanisławy Paczos, Barbary Urbańskiej–Miszczyk, Wiesława Sawczuka, Wszewłoda Sarneckiego, Ludwika Fiedorowicza, Krystyny Tkaczyk, Andrzeja Tkaczyka, Stanisława Kowalczyka, Janusza Kazaneckiego oraz Magdaleny Pejgi.

Wystawę w ciągu dwóch miesięcy obejrzało ponad trzy tysiące osób. Jak na Piotrków to bardzo duża frekwencja. Złożyło się na to jednak wiele czynników. Wstęp na wystawę, dzięki dofinansowaniu projektu, był bezpłatny. Wystawa była prezentowana w okresie wakacyjnym, więc odwiedziło ją dużo osób przyjeżdżających - zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Również piotrkowianie związani z "Hortensją" zapraszali swoje rodziny. Były na przykład rodzinne wycieczki, podczas których dziadkowie przy zwiedzaniu wystawy opowiadali o swojej pracy w hucie – wspomina Andrzej Hoffman, dyrektor ODA.

Podsumowanie projektu odbędzie się w galerii przy ul. Sieradzkiej 8. Rozpocznie się o godzinie 16:00. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

 

Album

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat