Poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia Siatkarskiej Ligi Szóstek w sezonie 2023/2024

Środa, 01 maja 20240
Mistrzem po raz 5 w swojej historii został Kombajn Wollejbal Tim, na drugim miejscu uplasował się Sportowy Kamieńsk, brązowy medal zdobył ustępujący mistrz Mamrot Wilkowyje

Nagrody indywidualne w sezonie 2023/2024:

MVP ligi - Kamil Grzanka (Kombajn)
Najlepszy rozgrywający: Łukasz Biernacki (PAS)
Najlepszy środkowy: Bartłomiej Zyzik (Mamrot)
Najlepszy libero: Wojtek Stanisławski (Kombajn)
Najlepszy przyjmujący: Grzegorz Łukasiński  (GKS Kamieńsk)

Jeszcze przed rozpoczęciem meczu o 3 miejsce na trybunach zaczęło być głośno. Zgromadzeni kibice zaczęli już doping. Początek meczu był bardzo wyrównany, dopiero przy stanie 14-14, gdy na zagrywkę wszedł jeden ze środkowych Mamrota, ustępujący mistrzowie odskoczyli na kilka punktów i nie oddali prowadzenia już do końca seta. Drugi set to walka punkt za punkt do stanu 21-20 dla PAS-u, następnie kilka prostych błędów Piotrkowskiej Akademii Sportu sprawiło, że to Mamrot wygrał drugą partię. W trzecim secie, od samego początku kontrolę nad meczem przejęli siatkarze Mamrota i pewnie wygrali cały mecz 3-0.

Dla Mamrota to 9 medal w historii, co jest bez wątpienia rekordem ligi.

Po meczu o brązowe medale przyszedł czas na wielki finał.
W nim GKS Kamieńsk, który pewnie wygrał całą rundę zasadniczą, podejmował Kombajn. Pierwszy set na korzyść Kombajnu którzy mieli pod kontrolą pierwszego seta. W drugim secie GKS prowadził już 20-15, jednak piorunująca końcówka ich rywali sprawiła, że przegrali oni go na przewagi. W trzecim secie to Kombajn powinien zamknąć mecz na 3-0, prowadząc już 18-13, jednak GKS pokazał pazur, odwrócił losy seta i kontynuował kapitalną grę w 4 partii co skutkowało 5 setem. W ostatniej partii to Kombajn zachował więcej zimnej krwi i mógł cieszyć się ze złotych medali.

To 5 tytuł mistrzowski dla drużyny Kombajnu i jednocześnie zrównali się oni ilością zdobytych tytułów z Mamrotem.

Mamrot Wilkowyje i Kombajn mają na swoim koncie po 5 tytułów mistrzowskich. Są to bez wątpienia dwie najlepsze drużyny na przestrzeni 10 lat. W tym sezonie niestety spotkali się już oni na poziomie 1/2 finału.